6 oznak, że czas na detoks wątroby i jak tego dokonać metodą Dr Huldy Clark
Psychodietetyka
Jak się pozbyć pasożytów?
Roślina stosowana jest zewnętrznie w leczeniu wszawicy oraz do zwalczania nużeńców i świerzbowców, sprawdza się także jako repelent na owady.
Nawłoć – dar jesieni
Trudno wyobrazić sobie polską złotą jesień bez łąk porośniętych nawłocią, ta pospolicie występująca roślina ma szereg korzystnych właściwości dla zdrowia.
Utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej
Dla utrzymania odpowiedniego poziomu pH ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta, którą można wspomagać roślinami o działaniu alkalizującym.
Właściwości lecznicze jaskółczego ziela
Mleczno-pomarańczowy sok wypływający z rośliny jest tradycyjnym środkiem na kurzajki, a wynika to z właściwości przeciwwirusowych rośliny.
Arnika – zdrowie z gór
Ekstrakty z arniki działają przeciwzakrzepowo i zmniejszają obrzęki dlatego są składnikiem maści na siniaki, substancje w niej zawarte łatwo wchłaniają się przez naskórek .
Kolendra – aromatyczna i zdrowa
Kolendra wspomaga trawienie i oczyszczanie organizmu z metali ciężkich, olejek eteryczny pozyskiwany z nasion działa przeciwlękowo i antydepresyjnie.
Zioła o działaniu moczopędnym
Właściwości moczopędne wielu roślin mogą skutecznie wspomóc terapię chorób układu moczowego, takimi roślinami są między innymi: żurawina, pietruszka, mniszek lekarski.
Oczyszczanie ziemią okrzemkową
Spożywanie ziemi okrzemkowej wspomaga usuwanie toksyn oraz niszczy pasożyty, a dodatkowo uzupełnia krzem niezbędny w wielu procesach.
Terapia hormonalna w zgodzie z naturą
Fitoestrogeny znajdujące się w niektórych ziołach, roślinach strączkowych i zbożach biorą udział w biosyntezie hormonów płciowych.