Psychobiotyk - 90 kapsułek
Dostępny

Psychobiotyk - 60 kaps.

66,50 zł

Bakterie probiotyczne + GABA

Tick24pxH.png Wsparcie osi mózgowo - jelitowej

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
3 15% 29,93 zł
  • Vegan Vegan
  • Bez wypełniaczy Bez wypełniaczy
  • Bez glutenu Bez glutenu
  • Polska firma Polska firma

Czym jest Psychobiotyk?

Psychobiotyk to preparat łączący w sobie szczep bakterii probiotycznych Bacillus coagulans MTCC 5856 z kwasem gamma-aminomasłowym (GABA), zaliczanym do neuroprzekaźników. Wyjątkowość bakterii wykorzystanych w tym suplemencie diety polega na ich formie. Tworząc Psychobiotyk,  zdecydowaliśmy się na bakterie probiotyczne LactoSpore® w formie zarodników, które są odporne na kwaśne środowisko żołądka i namnażają się dopiero w jelitach. Ten bardzo ważny aspekt preparatu skutecznie zwiększa przeżywalność zawartych w nim bakterii, co zostało poparte niezależnymi badaniami.

Bakterie probiotyczne zawarte w psychobiotyku

Bacillus coagulans to gatunek kwasolubnych bakterii, zdolnych do wytwarzania kwasu mlekowego L(+), który jest całkowicie metabolizowany do glikogenu. Po raz pierwszy wyizolowane z mleka skondensowanego, Bacillus coagulans wykazują działanie probiotyczne. Ze względu na możliwość tworzenia zarodników szczep nie traci swojej żywotności w procesie produkcji oraz podczas magazynowania.  

Bakterie te uznawane są za niepatogenne dla ludzi i zwierząt. Nie wpływają negatywnie na rozwój innych mikroorganizmów tworzących mikroflorę jelitową. Cechuje je odporność na obróbkę cieplną, antybiotyki, działanie kwasu żołądkowego i żółci, przez co mogą przetrwać w przewodzie pokarmowym.

Psychobiotyk z dodatkiem GABA

GABA, lub inaczej kwas gamma-aminomasłowy zaliczany jest do neuroprzekaźników, czyli związków chemicznych, które przenoszą sygnały pomiędzy neuronami w mózgu i układzie nerwowym. 

Ludzki organizm posiada rozległą sieć nerwów, które wysyłają i odbierają sygnały elektryczne z komórek nerwowych i ich komórek docelowych w całym ciele. Nasz układ nerwowy kontroluje wszystko – od mięśni, po funkcje narządów. Nerwy zaangażowane są nawet w nasze samopoczucie, czy to, jak myślimy. Ta stała wymiana informacji, zachodząca w układzie nerwowym, jest niezbędna do optymalnego funkcjonowania organizmu, a umożliwiają ją właśnie neuroprzekaźniki, takie jak GABA.

GABA występuje naturalnie w niewielkich ilościach w niektórych produktach spożywczych, takich jak zielona herbata, soja czy brązowy ryż. 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów.  

  • Marka: Yango®
  • GTIN: 5904194062231
Składnik aktywny 1 kapsułka
Bacillus coagulans (LactoSpore®)
GABA (kwas gamma-aminomasłowy)

2 mld CFU

250 mg

Zalecane spożycie: 1 kapsułka raz dziennie. 

Sposób użycia: Kapsułkę połknąć i popić dużą ilością wody po posiłku.

Składniki: GABA (kwas gamma-aminomasłowy), nośnik: maltodekstryna, zarodniki bakterii probiotycznych Bacillus coagulans MTCC 5856 (LactoSpore®). Skład kapsułki: celuloza roślinna.

Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o. ul. Granitowa 3/14, 02-681 Warszawa. Wyprodukowano w UE. Masa netto: 28,4 g.

Informacja: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. 

Ostrzeżenie: Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym. 

Wizualizacja może różnić się od opakowania rzeczywistego. 

  

Główny Inspektorat Sanitarny: 2022/09/21/SD/43D345

  

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password