DETOKS I OCZYSZCZANIE

Detoks i oczyszczenie organizmu - suplementy i zioła

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Czym jest detoks organizmu?

Z fizjologicznego punktu widzenia detoksykacja jest niepodważalnie jednym z najważniejszych mechanizmów organizmu, który zapewnia mu przetrwanie i zachowanie homeostazy - czyli tzw. zdrowej równowagi, gdzie nasz organizm funkcjonuje sprawnie, cieszymy się dobrym zdrowiem. Obejmuje procesy służące organizmowi do dezaktywacji toksycznych substancji wytwarzanych wewnątrz organizmu, jak i tych pochodzących z zewnątrz. 

Toksyczne substancje - skąd się biorą?

Wraz z nagromadzeniem się toksycznych substancji, nastąpił również wzrost chorób cywilizacyjnych. Toksyny w naszym organizmie powstają w wyniku reakcji chemicznych, jakie zachodzą w naszym organizmie - jest to naturalny proces przemiany materii. Toksyny docierają do nas również z zewnątrz - wraz z jedzeniem, napojami, wdychanym powietrzem, przez skórę. Toksyny pochodzące z zewnątrz (ksenobiotyki) to substancje, które wykazują działanie potencjalnie niebezpieczne dla organizmu. Zaliczamy do nich m.in.

pestycydy

leki

dodatki do żywności

zanieczyszczenia środowiska

kosmetyki

zabawki z tworzyw sztucznych

opakowania żywności

metale ciężkie

Ksenobiotyki mogą powodować m.in. zaburzenia endokrynologiczne i immunologiczne oraz nasilają działanie czynników zakaźnych. Ich toksyczność ujawnia się już w bardzo małych stężeniach. 

5 organów odpowiadających za oczyszczanie organizmu

Nasze ciało wyposażone jest w narządy, które odpowiadają za detoksykację organizmu (wątroba, nerki, skóra, jelita i płuca). Jednak, aby mogły działać efektywnie, prowadzenie zdrowego trybu życia jest niezbędne. Co rozumieć przez zdrowy tryb życia? Przede wszystkim jakościowy sen, regularna aktywność fizyczna, odpowiednie nawodnienie i zbilansowana dieta (najlepiej oparta o żywność ekologiczną - jak najmniej przetworzonej żywności). Do organizmu muszą być dostarczane regularnie antyoksydanty, środowisko organizmu nie może być nadmiernie zakwaszone, aby nerki i jelita mogły funkcjonować sprawnie. Kiedy dbamy o siebie na tych poziomach, unikamy nadmiernego kontaktu z toksynami występującymi w środowisku i produktach spożywczych trafiających na nasz talerz, najprawdopodobniej wyżej wymienione organy działają możliwie sprawnie. Jednak warto mieć na 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password