Dla mężczyzn

Suplementy i witaminy dla mężczyzn

Szukasz suplementów diety dedykowanych dla mężczyzn? Większość naszych produktów mogą stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jednak z uwagi na to, że dla mężczyzn są ważne nieco inne obszary, stworzyliśmy odrębną podkategorię. Wyróżniliśmy suplementy dla mężczyzn, które za pomocą składników aktywnych pomogą zadbać o męski organizm. Naturalne suplementy skutecznie uzupełnią dietę w najważniejsze składniki odżywcze i będą wsparciem w ważnym obszarze zdrowia.

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-12 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Jak działają suplementy diety dla mężczyzn?

Preparaty, jakie tu znajdziesz, są odpowiednio dopasowane do potrzeb mężczyzn - wspomagają sprawność seksualną, płodność i powszechne problemy, z którymi mierzą się mężczyźni - zarówno Ci w młodszym, jak i starszym wieku, u których mogą pojawić się problemy z prostatą. Natura stworzyła palmę sabałową, która hamuje działania 5α-reduktazy steroidowej, czyli enzymu odpowiedzialnego za przekształcanie testosteronu w jego formę czynną – dihydrotestosteronu (DHT). To właśnie DHT jest odpowiedzialny za łagodny przerost gruczołu stercza, czyli prostaty. Dzięki temu działaniu, właściwościom przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym, ekstrakt z palmy sabałowej może przyczyniać się do zmniejszenia  dolegliwości ze strony dolnego układu moczowego.

Witaminy dla mężczyzn i niezbędne składniki dla zdrowia mężczyzny

Mężczyźni powinni szczególną uwagę zwrócić na minerały, tj. cynk, selen i potas. 2 pierwsze pierwiastki pozytywnie wpływają na płodność i dbają o prawidłowy poziomu testosteronu, z kolei potas dba o prawidłową pracę serca. Korzeń maca, kordyceps czy żeń-szeń wzmacnia witalność organizmu i ma właściwości podnoszące libido - ekstrakty z tych roślin włączyliśmy do produktu o nazwie Libido ♂. Poniżej znajdziesz także ekstrakt z buzdyganka naziemnego w kapsułkach, który ma zdolność zwiększenia testosteronu.

Witaminy, które odgrywają ważną rolę w zachowaniu zdrowia mężczyzny, to magnez, który jest szczególnie ważny dla prawidłowego funkcjonowania mięśni i nerwów. Witamina B1, która odgrywa istotną rolę w metabolizmie, pomagając przekształcić składniki odżywcze w energię, wspiera układ nerwowy i pracę serca. Witamina B2 pomaga przekształcić żywność w energię, a także wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Jej działanie jest niezwykle cenne również ze względu na ochronę przed szkodliwym stresem oksydacyjnym i wolnymi rodnikami. Warto dostarczać organizmowi wszystkie witaminy z grupy B,  ponieważ nie tylko wpływają na uczucie zmęczenia, ale każda z nich jest istotna dla utrzymania prawidłowego działania organizmu.

Mężczyźni również powinni dostarczać optymalną ilość witaminy D, która pozytywnie wpływa na utrzymanie zdrowych kości, zębów i wspiera układ odpornościowy. Witaminy K, która wzmacnia układ kostno-stawowy. Witaminy o działaniu antyoksydacyjnym (A, C, E), które odpowiedzialne są za zwalczanie wolnych rodników, odpowiadających za starzenie się organizmu. Witamina C dodatkowo wpływa na produkcję kolagenu, badania wskazują, że brak tej witaminy zmniejsza całkowitą syntezę kolagenu.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password