Stawy

Suplementy na stawy

Na dolegliwości stawów najczęściej doskwierają osobom między 26 a 52 rokiem życia. Z chorób stawów najczęściej diagnozowane jest reumatoidalne zapalenie stawów. Aby zapobiec problemom z układem ruchu i bólom stawów należy wprowadzić odpowiednią profilaktykę - zadbać o aktywny tryb życia, odpowiednie nawyki podczas codziennego funkcjonowania i odpowiednią dietę. Stosowanie suplementów diety na stawy wspomaga m.in. regenerację stawów, pomaga utrzymać stawy i kości w dobrym stanie i wzmacnia chrząstkę stawową.

Jest 35 produktów.

Pokazano 1-12 z 35 pozycji

Aktywne filtry

Styl życia na zdrowe stawy - czyli jak zadbać o swój układ ruchu?

✔ Dieta

Wraz z dietą dostarczane są do organizmu, w tym do układu ruchu niezbędne składniki. Jeśli chcesz poprawić kondycję stawów, unikaj przede wszystkim nadmiaru spożywania mięsa, przetworzonej żywności oraz cukru. Są to substancje, które gromadzą się w naszym ciele, w tym również w tkance łącznej i z biegiem czasu mogą powodować sztywność stawów. Zdrowa, zbilansowana dieta, bogata między innymi w kwasy omega-3 oraz minerały takie jak magnez, mangan, wapń, MSM (siarka organiczna) pozwoli zachować dobrą kondycję stawów mimo upływu lat. Jeśli chcesz zadbać o stawy, warto zwrócić uwagę na dostarczanie sobie również witamin takich jak: witamina K, witamina D oraz witamina C, która wspomaga prawidłową produkcję kolagenu.

Dodatkowo zachowanie prawidłowej masy ciała i picie odpowiedniej ilości wody jest niezwykle ważne w utrzymaniu mocnych stawów. Można powiedzieć, że jest to podstawowy krok, który warto wykonać jeśli chcemy mieć zdrowe stawy. Dlaczego? Ciało każdego z nas składa się w około 70% z wody, która jest budulcem każdej substancji znajdującej się w naszym ciele. Brak wystarczającego nawodnienia może wpływać na degenerację chrząstek i brak właściwej produkcji mazi stawowej. Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, minimalna ilość wody, jaką powinniśmy wypijać dziennie, to około 30 ml na kilogram masy ciała.

✔ Aktywność fizyczna

Osoby aktywne fizycznie (bez nadmiernego obciążania stawów) mają mocniejsze stawy. Aktywny tryb życia i uprawianie sportu sprzyja zdrowiu stawów i układu kostnego, dlatego zwróć uwagę czy dbasz o optymalną ilość ruchu. WHO dla zdrowia i dobrego samopoczucia zaleca dorosłym co najmniej 150-300 minut aerobowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności tygodniowo (czyli np. jazda na rowerze, marsz, pływanie, bieganie) lub proporcjonalną ilość intensywnej aktywności. Brak aktywności fizycznej może powodować zaburzenia mięśniowo-szkieletowe, takie jak ból stawów, zwiększone ryzyko urazów i osteoporozę.

Jakie są choroby stawów?

✔ Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

✔ Łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS)

✔ Reaktywne zapalenie stawów (REA)

✔ Dna moczanowa (artretyzm)

✔ Choroba zwyrodnieniowa stawów

Najlepsze suplementy na stawy

Zdrowy styl życia to podstawa jeśli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie stawów. Suplementacja może z powodzeniem wspierać układu ruchu - poniżej znajdziesz dedykowane preparaty na stawy wspomagające odbudowę oraz pracę układu ruchu tj. między innymi glukozaminę, chondroitynę, kwas hialuronowy oraz kolagen. W tej kategorii znajduje się wiele monopreparatów w kapsułkach, czyli produktów opartych o jeden składnik, ale też specjalnie formuły, które zawierają połączenie kilku składników aktywnych na zdrowie i ruchomość stawów - sprawdź, który produkt najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Wybierając nasze produkty możesz mieć pewność, że spożywasz standaryzowane lub skoncentrowane ekstrakty - bez GMO, bez konserwantów, bez barwników, bez glutenu. Z szacunku do Twojego Zdrowia i miłości do Natury. Nasze produkty znajdziesz także w wybranych aptekach i 'zdrowych' miejscach w całej Polsce. 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password