Trawienie i wzdęcia

Suplementy na trawienie i wzdęcia

Trawienie to proces przetwarzania spożywanych pokarmów. Czasami, na skutek różnych czynności i nieprawidłowego stylu życia dochodzi do zaburzeń związanych z trawieniem. Warto zadbać o stan swojego układu trawiennego, ponieważ od niego zależy ogólna kondycja całego organizmu. Wprowadzenie do swojej codzienności suplementów na trawienie jest jednym z kroków do dobrego funkcjonowania układu pokarmowego.

Jest 34 produktów.

Pokazano 1-12 z 34 pozycji

Aktywne filtry

Jak działa układ trawienny?

Proces trawienia rozpoczyna się już w jamie ustnej i przebiega przez przełyk, żołądek i jelita. Wątroba i trzustka także odgrywają rolę w prawidłowym trawieniu. Naturalne preparaty, które wspierają pracę układu pokarmowego, stymulują funkcjonowanie wątroby, wpływają na wydzielanie żółci. Z kolei tabletki na trawienie zawierające bakterie probiotyczne mogą redukować problemy trawienne. Odpowiednio skomponowane szczepy będą wykazywać odporność na działanie soku żołądkowego i skuteczność w działaniu.

Przyczyny złego trawienia

Problemy z trawieniem w dużej części zależne są od sposobu odżywiania. Spożywanie pokarmów wysokoprzetworzonych, ciężkostrawnych i zbyt obfitych posiłków oraz nieregularne posiłki i dieta uboga w błonnik sprzyjają problemom z trawieniem.

Jak wspomagać proces trawienia?

Problemy trawienne obejmują brak apetytu, uczucie ciężkości, uczucie zalegania pokarmu w żołądku. Objawy najczęściej pojawiają się po jedzeniu, chociaż nierzadko odczuwane są także po przebudzeniu oraz po aktywności fizycznej. Problemom z trawieniem towarzyszy zgaga, nudności, odbijanie, biegunka, uczucie wzdęcia i bóle brzucha. 

Zastanawiasz się jak mieć lepsze trawienie? Pracę układu pokarmowego, w tym prawidłowe trawienie można wspierać na kilka sposobów.

✔ Ruszaj się

Ruch przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego, przyspieszając metabolizm. Jednak nie każdy ruch ma pozytywny wpływ na układ pokarmowy. Najbardziej polecaną formą aktywności sportowej są regularne, średnio obciążające ćwiczenia wytrzymałościowe tj.: bieganie, spacer, pływanie, taniec. Wykazano, że tego typu wysiłek zmniejsza ryzyko występowania zaparć i redukuje ryzyko wystąpienia raka jelita grubego.

✔ Włącz probiotyki do swojej diety

Mogą one zapobiegać skutkom świątecznego przejedzenia się. Probiotyki to dobre bakterie, które wspierają mikrobiom jelitowy i ułatwiają trawienie. Warto sięgnąć po probiotyk, który zawiera w sobie takie szczepy bakterii jak: Saccharomyces cerevisiae, Lactobacillus: L. rhamnosus GG, L. acidophilus La-5 oraz Bifidobacterium: B. Bakterie tego typu pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia wzdęć, gazów, bólu brzucha i zaparć.

✔ Pij dużo wody

Zmniejszysz dzięki temu uczucie głodu i przyspieszysz metabolizm, który odpowiada m.in. za trawienie pokarmu.
 
✔ Spożywaj produkty bogate w błonnik 
 
Błonnik może pomóc w strawieniu ciężkich potraw podczas świąt. Wpływa m.in. na prawidłowe wydzielanie soków trawiennych w żołądku i wydłuża uczucie sytości po posiłku.
 

✔ Sięgnij po ziołowe preparaty i suplementy diety na trawienie

Natura dała nam wieloma naturalnymi środkami, które świetnie wspomagają trawienie. Jest to np. kurkuma, ostropest, oregano, lukrecja czy karczoch.

Naturalne suplementy na trawienie

Tabletki wspomagające trawienie pomagają m.in. w przyswojeniu niezbędnych składników odżywczych, pobudzają wydzielanie soków trawiennych, dzięki czemu trawienie będzie przebiegało prawidłowo. Powyżej znajdziesz najlepsze produkty wspomagające trawienie i pracę wątroby - monopreparaty, czyli produkty opierające się o jeden składnik oraz preparaty złożone, czyli takie, które łączą w sobie kilka składników aktywnych. Wybierając nasze produkty możesz mieć pewność, że spożywasz standaryzowane lub skoncentrowane ekstrakty - bez GMO, bez konserwantów, bez barwników, bez glutenu. Z szacunku do Twojego Zdrowia i Natury. 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password