Sen

Suplementy na sen

Senność w ciągu dnia, brak wystarczającej energii i sił witalnych, trudności z myśleniem, koncentracją i zapamiętywaniem, spadek motywacji - tak wiele osób funkcjonuje na co dzień, uznając to za normalny stan. A można inaczej! Suplementy na sen stanowią dodatkowe wsparcie przy zaburzeniach snu, poprawiając jego jakość.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego dobry sen jest tak ważny?

Sen jest przyjemny, ale też potrzebny. W czasie snu nasz organizm intensywnie pracuje. Mózg porządkuje informacje, które dotarły do nas w ciągu dnia, a układ limfatyczny wyrzuca śmieci z hipokampu (magazynu pamięci krótkotrwałej). W ten sposób przygotowuje nas na nowe wyzwania. Dobry jakościowo sen jest niezbędny to świadomego, szczęśliwego i zdrowego życia. Każdy deficyt snu (mniej niż 7-8 godzin dziennie) odbija się na naszym funkcjonowaniu. Praca mózgu jest wtedy zaburzona, może prowadzić m.in. do cukrzycy, problemów z sercem, depresji, problemów z pamięcią.

Jak zadbać o dobry sen?

 

Przygotuj pokój do spania

Dla dobrego snu ważne jest przewietrzenie sypialni przed położeniem się spać i zadbanie o odpowiednią temperaturę (przyjmuje się, że optymalna temperatura pomieszczenia, w którym śpimy, powinna wynosić między 18-20 ℃).

 

Zadbaj o odpowiednią ilość witaminy D

Badania sugerują, że osoby, które mają zbyt niski poziom witaminy D w organizmie (< 20 ng/ml) mają zwiększone ryzyko zaburzeń snu i obniżenia jego jakości. Brak odpowiedniej ilości tej witaminy jest związany z krótszym czasem snu i sennością w ciągu dnia. 

 

Wystawiaj się na światło dzienne

Zbyt krótkie wystawianie się na światło dzienne jest także przyczyną obniżonej jakości snu. Zrobiono badanie, w którym pracownicy wykonujący swoją pracę w przestrzeni z oknami, z dostępem do naturalnego światła, zgłaszali dłuższy czas snu średnio o 45 minut, niż pracownicy pracujący w pomieszczeniach bez okien.

 

Wstawaj i kładź się spać o tych samych godzinach

Osoby prowadzące nieregularny tryb życia częściej doświadczają gorszej jakości snu i większego zmęczenia, senności w ciągu dnia. Nasz organizm lubi rutynę pod względem snu, dlatego zasypianie i wstawanie o tej samej porze sprzyja pełnej regeneracji.

 

Lubisz ucinać sobie drzemki?

Drzemki w ciągu dnia zaburzają płynność snu, dochodzi wtedy do jego przerwania oraz spłycenia. Przez to finalnie nasz organizm się nie regeneruje, kiedy już finalnie pójdziemy spać. Badacze wskazują, aby robić maksymalnie 1 drzemkę w ciągu dnia i nie później, niż 7h przed snem.

Dodatkowo ostatni posiłek warto spożywać nie później niż 3h przed snem. Ogranicz korzystanie z urządzeń emitujących światło niebieskie na 2h przed snem (światło niebieskie zmniejsza produkcję melatoniny, przez co nasz sen jest zaburzony). Obecnie dostępne są filtry światła niebieskiego, na przykład nakładki na monitor, korzystanie z aplikacji, które zmieniają barwę ekranu na żółtą czy okulary blokujące niebieskie światło. Jest to dobre rozwiązanie, natomiast nie działa w 100%.

Jakie suplementy na sen? 

Poniżej znajdziesz suplementy na dobry sen takie jak m.in. melatonina, która pomaga wyregulować rytm dobowy, zaburzony m.in. przez zmiany stref czasowych, prace zmianowe i światło niebieskie. Znajdziesz też produkty, które pozwalają zredukować poziom kortyzolu (hormonu stresu), mogącego powodować zaburzenia snu, a także suplementy diety o działaniu wyciszającym na organizm. Stosowanie tych produktów jest pomocne w sytuacjach, kiedy emocje nie pozwalają zasnąć. Sprawdź, który sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku. Synergiczne połączenie roślin, standaryzowane lub skoncentrowane ekstrakty, bez GMO, konserwantów, barwników, glutenu - tego możesz mieć pewność, wybierając nasze suplementy diety.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password