Na sen

Preparaty i suplementy na lepszy sen

Nieprzespane noce, bezsenność, częste budzenie się — wiele osób zna te problemy ze snem z własnego doświadczenia. Nierzadko są one efektem stresu, nadmiernego obciążenia w pracy, nierównowagi hormonalnej czy też nieprawidłowego trybu życia. Nasz organizm potrzebuje odpowiedniej ilości snu, by się zregenerować. Dlatego warto zadbać o to, by sen był głęboki i regenerujący, na przykład z naturalnymi preparatami i suplementami diety od YANGO.

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego dobry sen jest tak ważny?

Sen to nie tylko odpoczynek dla ciała, ale również dla umysłu. W trakcie snu nasz mózg przetwarza informacje z dnia, a ciało się regeneruje. Brak snu prowadzi do zmęczenia, problemów z koncentracją, pogorszenia nastroju, a w dłuższej perspektywie — nawet do poważnych problemów zdrowotnych.

Cykl snu — poznaj go, aby zrozumieć jego znaczenie

Cykl snu składa się z kilku etapów, które łącznie trwają około 90 minut. W ciągu nocy przechodzimy przez kilka takich cykli. Jego poszczególne etapy:

  • NREM - N1 - faza przejściowa między czuwaniem a snem.
  • NREM - N2 - moment zapadania w lekki sen. Ciało się relaksuje, spada częstotliwość tętna i temperatura ciała.
  • NREM - N3 - głęboki sen. Jest to etap intensywnej regeneracji i odpoczynku.
  • REM (płytki sen) - etap intensywnych snów, szybkich ruchów oczu i dużej aktywności mózgu.

W ciągu nocy najpierw doświadczamy snu płytkiego, a potem przechodzimy przez etapy głębokiego snu, by następnie przejść do fazy REM. Jak noc postępuje, fazy REM stają się dłuższe, a głęboki sen krótszy. To dlatego najintensywniejsze sny zazwyczaj mają miejsce rano. Najważniejszy dla regeneracji jest jednak sen głęboki.

Jak zadbać o dobry sen?

Regularny rytm dnia, unikanie stymulantów przed snem, czytanie książki, relaksacyjna muzyka, kąpiel — to wszystko może pomóc w relaksie przed snem. Również odpowiednie środowisko, jak ciemne, chłodne i ciche pomieszczenie, jest kluczem do głębokiego i spokojnego snu. Tymczasem zwykle bombardujemy się natłokiem zbędnych informacji z Internetu, przeglądając media społecznościowe, albo przesiadujemy wiele godzin przed telewizorem, "połykając' kolejne sezony ulubionego serialu. To też jest sposób na relaks, ale zadbaj o to, by co najmniej godzinę przed snem, pozbawić mózg takich stymulantów.

Coś na sen – co wybrać?

Regeneracja naszego organizmu podczas snu jest niezwykle istotna. Zdrowy, sen sprawia, że czujemy się wypoczęci i pełni energii, co przekłada się na inne aspekty naszego życia. Zachowując regularny rytm dnia, możemy wypracować sobie lepsze zasypianie. Profilaktycznie możemy sięgać także po zioła, takie jak kozłek lekarski, czy lawenda. Możemy też sięgnąć po suplementy diety o nieco bardziej złożonym składzie, które pomagają się wyciszyć i ułatwiają zasypianie.

Preparaty na sen od YANGO

Musisz wiedzieć, że za naturalny proces zasypiania odpowiada melatonina. To hormon wytwarzany przez szyszynkę — gruczoł w mózgu. Jest ona nazywana "hormonem snu", ponieważ jej główną rolą jest regulacja naszego wewnętrznego zegara biologicznego, czyli rytmu dobowego. Z powodu jej niedoboru, nawet podczas zmęczenia i znużenia możemy mieć problemy z zasypianiem. Dlatego większość preparatów nasennych dostępnych na rynku bez recepty posiada w swoim składzie melatoninę. Jednak to nie jedyne rozwiązanie.

YANGO to producent naturalnych suplementów diety, które bazują na dobroczynnych właściwościach roślin. Preparaty na sen od YANGO zostały stworzone, by wspierać nasz organizm w procesie zasypiania i zapewniać głęboki, regenerujący sen.

Dlaczego warto wybrać suplementy diety na dobry sen?

Suplementy diety mogą być bogatym źródłem składników, które wspierają proces zasypiania i poprawiają jakość snu. Pomagają one w równoważeniu poziomu hormonów odpowiedzialnych za sen oraz relaksują układ nerwowy.

Suplementy na sen, które wspomagają zasypianie

Jeśli chcesz zadbać o swój zdrowy sen suplementacją, pomocne mogą okazać się:

  • melatonina - to hormon produkowany przez nasz organizm, który reguluje rytm dobowy. Może wspomagać proces zasypiania i dostosowywać rytm snu.
  • kozłek lekarski - jest znany ze swoich właściwości uspokajających i może pomóc w zasypianiu.
  • melisa - podobnie jak kozłek, uspokaja i może pomóc zasnąć.
  • lawenda lekarska - ma działanie relaksujące, co może wspierać głęboki sen.
  • szyszka chmielu - tradycyjnie stosowana do relaksacji, może pomóc w zasypianiu.

Preparaty na zdrowy i spokojny sen – jak stosować?

Stosowanie jakichkolwiek preparatów na zaburzenia snu lub bezsenność należy skonsultować z lekarzem lub dietetykiem, który na podstawie wcześniejszych badań przeanalizuje, jakie preparaty mogą pomóc w Twoim przypadku i poradzi Ci, czy nie ma przeciwwskazań do zażywania któryś z nich. Pamiętaj też, że suplementy stanowią jedynie uzupełnienie zdrowej diety, ale jej nie zastępują i nie zapominaj, że sen jest elementem układu nerwowego, dlatego warto wspierać go kompleksowo.

Wspieraj kompleksowo swój układ nerwowy

Zaburzenia snu mogą wynikać z różnych przyczyn, a suplementy diety na sen mogą poprawić jakość snu, ale problem z zasypianiem i głębokim snem może leżeć gdzie indziej. Z tego powodu warto wspierać cały układ nerwowy. W YANGO, poza preparatami na poprawę znajdziesz także preparaty:

Wybierz naturalne suplementy na lepszy sen od YANGO

Jeśli masz problem z snem, warto zastanowić się nad kompleksowym wsparciem układu nerwowego. YANGO oferuje różnorodne preparaty na poprawę samopoczucia, koncentracji, nastroju, a także na zdrowy sen. Wybierając naturalne suplementy YANGO, dbasz o swój organizm w sposób holistyczny.

 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password