Lawenda - 90 kaps.
Dostępny

Lawenda lekarska - 90 kaps.

42,00 zł

Tick24pxH.png Wsparcie trawienia

Tick24pxH.png Łagodnie odpręża i uspokaja

Tick24pxH.png Ułatwia zasypianie

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
3 15% 18,90 zł
  • Vegan Vegan
  • Bez glutenu Bez glutenu
  • Produkt naturalny Produkt naturalny
  • Polska firma Polska firma

Lawenda lekarska

Lawenda lekarska (Lavandula angustifolia) należy do rodziny jasnotowatych, w której stanowi jedną z najbardziej aromatycznych roślin. Kwitnie od lipca do sierpnia, a jej kwiaty są fioletowe i drobne, zebrane w kłos.

Lawenda w tradycjach świata

Choć dziś roślina ta kojarzona jest z dwiema charakterystycznymi cechami: kolorem i zapachem, kwiat lawendy i pochodzące z niego olejki eteryczne mają długą historię zastosowania w zielarstwie.

Najwcześniejsze wzmianki o jej użyciu sięgają starożytnego Egiptu, gdzie olejek lawendowy odgrywał istotną rolę w procesie mumifikacji.

Samo słowo lawenda pochodzi od łacińskiego „lavare”, co dosłownie oznacza „myć”. Jest to bliskie wykorzystaniu lawendy jako dodatku do kąpieli w kilku regionach - w tym w starożytnej Persji, Grecji i Rzymie. Kultury te przypisywały roślinie moc oczyszczania ciała i umysłu.

Tradycyjnie wierzono, że zapach lawendy przynosi szczęście i uśmierza smutek, a jej wiązki często przypinano kobietom w ciąży dla dodania sił i odwagi.

Lawenda wspiera przy:

Zasypianiu

Jeśli cierpisz na niespokojne noce, mamy dla Ciebie dobre wieści. Współczesne badania wskazują, że użycie lawendy pomaga w zasypianiu (1). Niedawne publikacje wspominają nawet o jej zbawiennym wpływie na jakość snu - w szczególności wydłużając odsetek snu głębokiego przy regularnym stosowaniu (2).

Trawieniu

Lawenda od dawna jest używana jako środek wspomagający trawienie (4). Poprawia motorykę przewodu pokarmowego, ułatwiając transport pokarmu i łagodząc dyskomfort trawienny.

Odprężeniu

Prawdopodobnie najszerzej znanym dziś wykorzystaniem lawendy jest jej rola w zmniejszeniu napięcia i niepokoju. Badania pokazują, że lawenda może łagodzić stres i lęk (3). Wykazano także jej pozytywne działanie na ogólne samopoczucie i odprężenie.

STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów. 

(1) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24720812/
(2) https://www.nature.com/articles/s41598-020-80171-x
(3) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3612440/
(4) https://journals.physiology.org/doi/full/10.1152/ajpgi.00327.2011

  • Marka: Yango®
  • GTIN: 5904194061074
Składnik aktywny 1 kapsułka
Lawenda lekarska - ekstrakt 10:1 420 mg

Zalecane dawkowanie: 1 kapsułka raz dziennie.

Sposób użycia: Kapsułkę połknąć i popić dużą ilością wody.

Składniki: Ekstrakt z kwiatów lawendy lekarskiej (Lavandula angustifolia) 10:1. 

Skład kapsułki: celuloza roślinna (wegetariańskie).

Informacja: Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym. 

Wyprodukowano w Unii Europejskiej. Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o. Masa netto: 45,9 g.

Produkowane bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących.
Produkt wolny od metali ciężkich, takich jak arsen, kadm, ołów czy rtęć.

Główny Inspektorat Sanitarny: 2021/12/07/SD/381AFB

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password