Przekaźnictwo neuronowe

Neuroprzekaźnictwo neuronowe

Neuroprzekaźniki wpływają na wszystkie procesy życiowe. Odpowiadają między innymi za samopoczucie, wpływają na nasze myśli, emocje, w efekcie na podejmowanie działanie lub jego brak. Za pomocą zdrowego trybu życia i dodatkowego wsparcia suplementami możesz wpłynąć na regulację funkcji neuroprzekaźników.

Jest 26 produktów.

Pokazano 1-12 z 26 pozycji

Aktywne filtry

Za co odpowiadają neuroprzekaźniki?

Neuroprzekaźniki to cząsteczki chemiczne, które odpowiadają za przekazywanie sygnałów pomiędzy komórkami nerwowymi a narządami tj. gruczoły i mięśnie. Wyróżniamy 4 główne neuroprzekaźniki tj. dopamina, serotonina, kwas GABA, adrenalina, oksytocyna i endorfiny, gdzie każdy z nich pełni inną rolę. Niedobór lub nadmiar któregoś z neuroprzekaźników najczęściej powoduje negatywne zmiany w organizmie tj. między innymi problemy ze snem, apetytem, koncentracją, obniżona odporność, wahania nastroju, zaburzenia lękowe czy depresja.

Neuroprzekaźnictwo neuronowe - produkty wspomagające działanie neuroprzekaźników

Powyżej znajdziesz suplementy diety, które oddziałują na neuroprzekaźniki w układzie nerwowym, a także produkt z kwasem gamma-aminomasłowym (GABA), który nie występuje naturalnie w żywności. Niektóre pokarmy mogą mieć wpływ na modulację GABA, jednak obecnie nie jest do końca jasne, jakie pożywienie zwiększa, bądź zmniejsza wpływ GABA na mózg. Neuroprzekaźnik GABA zmniejsza aktywność nadmiernie pobudzonych komórek nerwowych, umożliwiając tym samym zapanowanie nad strachem i niepokojem. Znajdziesz także L-tryptofan, który sprzyja prawidłowej produkcji serotoniny.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password