UKŁAD KOSTNO-STAWOWY

Suplementy na kości i stawy

Problemy ze stawami mogą dotyczyć osób w każdym wieku. Między innymi nieodpowiedni styl życia, zmiany zwyrodnieniowe postępujące wraz z wiekiem, urazy, przeciążenia stawów, złe ustawienie kości po wypadkach czy operacjach mogą powodować bóle stawów, które zabierają uroki dnia codziennego. Produkty z tej kategorii opracowaliśmy z myślą o osobach aktywnych fizycznie, seniorach, sportowcach i wszystkich tych, którzy chcą zadbać o swój układ stawowy i kostny.

Kości

Suplementy na kości Zazwyczaj osoby w starszym wieku zmagają się z osłabieniem gęstości kości, przy czym...

Stawy

Suplementy na stawy Na dolegliwości stawów najczęściej doskwierają osobom między 26 a 52 rokiem życia. Z...

Jest 51 produktów.

Pokazano 1-12 z 51 pozycji

Aktywne filtry

Suplementy na stawy i kości 

Poniżej znajdziesz monopreparaty (czyli produkty oparte o 1 składnik), które zawierają najważniejsze składniki na wzmocnienie kości i stawów, w tym m.in. kwasy tłuszczowe omega-3, imbir, magnez, kolagen, krzem, kurkumę, kwas hialuronowy, który uzupełnia maź stawową, naturalny wapń, witaminę K2-MK-7. Znajdziesz też wieloskładnikowe formuły na mocne kości i stawy.

Dieta na mocne kości i stawy

Dla utrzymania zdrowego układu kostno-stawowego, w tym ruchomości stawów niezbędne jest zachowanie zbilansowanej diety, bogatej w takie składniki jak:

✔ witamina D - zwiększa wchłanianie wapnia i magnezu, sprzyja mineralizacji kości, chroni je przed degradacją i zmniejsza ryzyko złamań. W niektórych badaniach dowiedziono, że suplementacja witaminą D zwiększa gęstość mineralną kości. Witaminę D znajdziemy w tłustych rybach, jednak spożywanie tych produktów jest niewystarczające, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość tego składnika. Więcej witaminy D dostarczymy, wystawiając ciało na słońce - spełniając przy tym określone warunki.

✔ witamina C - do witamin na mocne kości należy witamina C, która przyczynia się do śmierci osteoklastów, czyli tzw. komórek kościogubnych, które uczestniczą w rozkładzie tkanki kostnej. Osoby, które spożywają większe ilości witaminy C mają wyższą gęstość mineralną kości.

✔ witamina K2 - zapobiega odkładaniu się wapnia w naczyniach krwionośnych oraz uaktywnia białka, które mają zdolność wbudowywania wapnia do kości. Dostarczanie witaminy K2 spowalnia obniżenie gęstości i zawartości mineralnej kości wraz z wiekiem. Źródłem witaminy K2 jest fermentowana soi i podrobach, szczególnie w wątróbce.

✔ wapń - jest podstawowym budulcem kości, zębów, tkanki łącznej oraz stymuluje odbudowę chrząstki stawowej. Młodość jest najlepszym okresem na inwestowanie w wapń w kontekście zdrowych kości i zmniejszenia ryzyka osteoporozy w późniejszych latach. Obecnie zaleca się przyjmowanie 1000 mg wapnia dziennie przez osoby dorosłe, a przez osoby starsze 1200 mg dziennie. Dobrym źródłem wapnia są produkty mleczne tj. mleko zsiadłe, jogurt naturalny, mleko, kefir, maślanka i sery. Wapń znajduje się także w brokułach, migdałach, jarmużu i białej fasoli. Dieta bogata w wapń sprzyja zachowaniu zdrowych kości.

✔ bor - występuje w przyrodzie i w naszym organizmie w śladowych ilościach, jego niedobór może skutkować obniżeniem wytrzymałości mięśni.

✔ magnez - do codziennej diety warto włączyć również magnez. Odgrywa ważną rolę w aktywowaniu witaminy D i stymuluje wydzielanie kalcytoniny - hormonu, który wspomaga napływ wapnia do kości. Źródłem magnezu jest kasza gryczana, migdały, nerkowce, orzechy laskowe, nasiona słonecznika, kakao, rośliny strączkowe.

✔ cynk, miedź, mangan - przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania kości. Te 3 składniki biorą udział w procesach niezbędnych do zapewnienia mineralizacji kości.

✔ beta-karoten - hamuje aktywność wolnych rodników. Według badań osoby, które spożywają więcej beta-karotenu mają większą gęstość mineralną kości i są mniej podatne na złamania. Dodatkowo występuje u nich wolniejszy rozpad kości związany ze starzeniem.

Zdrowe stawy a styl życia - jak dbać o stawy?

Zastanawiasz się jak poprawić kondycję stawów? Jeśli chcemy, aby nasz układ ruchu był w dobrej formie mimo upływu lat, a bóle stawów nie utrudniały nam codziennego funkcjonowania, warto stosować dietę bogatą w niezbędne składniki odżywcze (patrz powyżej), regularną aktywność fizyczną - siedzący tryb życia sprawia, że stawy ulegają usztywnieniu oraz są mniej elastyczne i podatne na uszkodzenia. Warto wiedzieć, że stawy nie lubią zbyt obciążającego wysiłku, może wtedy dojść do przeciążenia stawów - najlepiej skonsultować z odpowiednim lekarzem, czy dana aktywność jest dla nich dobra. Utrzymanie prawidłowej masy ciała jest równie ważne dla prawidłowego funkcjonowania stawów. Nadmierna waga obciąża ruchu i zwiększa ryzyko występowania dolegliwości zwyrodnieniowych stawów. 

Preparaty na stawy 

Chcąc wzmocnić dodatkowo stawy, warto sięgnąć po dedykowane suplementy i witaminy. Poniżej znajdziesz naturalne suplementy diety w kapsułkach wspomagające odbudowę i regenerację stawów i pracę układu kostnego i stawowego. W tej kategorii znajduje się wiele monopreparatów, czyli produktów opartych o jeden składnik, ale też specjalnie formuły, które zawierają połączenie kilku składników aktywnych - sprawdź, który produkt najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Wybierając nasze suplementy diety na stawy możesz mieć pewność, że spożywasz standaryzowane lub skoncentrowane ekstrakty - bez GMO, bez konserwantów, bez barwników, bez glutenu. Z szacunku do Twojego Zdrowia i Natury. Nasze produkty znajdziesz także w wybranych aptekach i 'zdrowych' miejscach w całej Polsce.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password