Na cholesterol

Suplementy i preparaty wspierające obniżenie cholesterolu

Cholesterol nie musi być Twoim wrogiem. Suplementy diety na cholesterol obniżają ryzyko zawału serca, wpływają pozytywnie na naczynia krwionośne oraz wspierają prawidłową pracę serca. Wdrożenie odpowiednich nawyków w połączeniu z naturalną suplementacją pomoże utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu. Zacznij troszczyć się o siebie już dziś!

 

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Czynniki lipotropowe — 90 kapsułek

Wspieraj swój metabolizm z Czynnikami lipotropowymi od YANGO®. Ten suplement diety zawiera mio-inozytol, L-metioninę, cholinę, kwas foliowy oraz witaminę B12, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu tłuszczów, homocysteiny oraz wspierają zdrową wątrobę.

yBd77M-jhDmWt3ASXz4qFiGgpnjwsSlwnstloGqLU2FqfGN51yWy-p6bYYp2aZWrhvA6tGkj01G-fCp_XoF_M4garLswaBkU9ycWGdTbh4Rl71S5O6iL_P09uRqFUmgUPQl0jRae8ypyAUmhsaKXhrs Wsparcie dla metabolizmu tłuszczów.

yBd77M-jhDmWt3ASXz4qFiGgpnjwsSlwnstloGqLU2FqfGN51yWy-p6bYYp2aZWrhvA6tGkj01G-fCp_XoF_M4garLswaBkU9ycWGdTbh4Rl71S5O6iL_P09uRqFUmgUPQl0jRae8ypyAUmhsaKXhrs Wsparcie dla metabolizm homocysteiny.

yBd77M-jhDmWt3ASXz4qFiGgpnjwsSlwnstloGqLU2FqfGN51yWy-p6bYYp2aZWrhvA6tGkj01G-fCp_XoF_M4garLswaBkU9ycWGdTbh4Rl71S5O6iL_P09uRqFUmgUPQl0jRae8ypyAUmhsaKXhrs Źródło aminokwasów.

yBd77M-jhDmWt3ASXz4qFiGgpnjwsSlwnstloGqLU2FqfGN51yWy-p6bYYp2aZWrhvA6tGkj01G-fCp_XoF_M4garLswaBkU9ycWGdTbh4Rl71S5O6iL_P09uRqFUmgUPQl0jRae8ypyAUmhsaKXhrs Produkt wegański.

Cena 49,00 zł

Czym jest cholesterol?

W organizmie występują dwa główne typy cholesterolu: LDL, nazywany „złym”, i HDL, określany mianem „dobrego”. Oba pełnią ważne funkcje: LDL dostarcza cholesterol do komórek, a HDL pomaga usunąć jego nadmiar z krwi, transportując go do wątroby.

Problem pojawia się, gdy poziom LDL jest zbyt wysoki. Wówczas dochodzi do procesów utleniania, przekształcając LDL w formę utlenioną, która może sprzyjać rozwojowi miażdżycy i innych chorób sercowo-naczyniowych. Z tego powodu LDL uważany jest za „zły” cholesterol.

Aby zminimalizować ryzyko zdrowotne, powinniśmy dążyć do zachowania równowagi pomiędzy poziomami LDL i HDL, promując zdrowy styl życia i właściwą dietę.

Jaki powinien być prawidłowy poziom cholesterolu?

Prawidłowy poziom cholesterolu to równowaga między "złym" cholesterolem LDL a "dobrym" cholesterolem HDL. Według norm przyjętych przez Światową Organizację Zdrowia, poziom całkowitego cholesterolu we krwi nie powinien przekraczać 200 mg/dL. Przy czym cholesterol LDL nie powinien przekraczać 100 mg/dL, a cholesterol HDL nie powinien być wyższy niż 35 md/dL u dorosłych mężczyzn i 45 mg/dL u kobiet.

Aby określić poziom cholesterolu we krwi, należy wykonać badanie zwane lipidogramem.

Jak obniżyć poziom cholesterolu?

Podwyższony cholesterol można obniżyć, wprowadzając zdrowszą dietę, bogatą w błonnik, oraz regularnie uprawiając aktywność fizyczną. Ważnym elementem może być także wprowadzenie do diety suplementów obniżających poziom złego cholesterolu, takich jak te oparte na ziołach czy naturalne preparaty na cholesterol.

Co na obniżenie cholesterolu?

Na obniżenie cholesterolu skutecznie działają suplementy zawierające kwasy omega-3, witaminy (E, C, B6, B12), chrom czy monakolina K. Są to substancje, które wspierają organizm w utrzymaniu odpowiedniego poziomu cholesterolu.

Jakie suplementy na cholesterol wybrać?

W naszym sklepie YANGO znajdziesz szeroki wybór naturalnych suplementów na cholesterol. Nasze preparaty pomagają utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu, wspierając funkcje metaboliczne organizmu, zmniejszając poziom LDL i trójglicerydów, oraz zwiększając HDL.

W YANGO przygotowaliśmy preparaty zawierające zbilansowany zestaw składników wspomagających utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Należą do nich m.in.:

Wszystkie te preparaty na cholesterol dostępne są w wygodnych do dawkowania i przyjmowana miękkich kapsułkach.

Naturalne suplementy na cholesterol w sklepie YANGO

Szybki marsz, pływanie, taniec, czy jazda na rowerze przez 30 minut dziennie, 3 razy w tygodniu to dobry nawyk, który warto praktykować dla utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, ale jak wspomnieliśmy, aktywność fizyczna to nie jedyne, co można w tym celu zrobić.
Zdrowa dieta, bogata w błonnik, ziołowe preparaty na cholesterol i naturalne suplementy diety również mogą w tym pomóc.

W YANGO znajdziesz m.in.:

  • berberynę - naturalny składnik pochodzący z rośliny berberysu. Dzięki działaniu antyoksydacyjnemu wykazuje zdolność do obniżania poziomu cholesterolu LDL;
  • kozieradkę - roślinę, której nasiona bogate są w błonnik;
  • olej lniany - jest źródłem kwasów omega-3, które znane są ze swojej zdolności do obniżania poziomu "złego" cholesterolu (LDL) i ogólnego cholesterolu we krwi.
  • monakolinę K - związek chemiczny pochodzenia organicznego, tzw. statyna, występuje w czerwonym ryżu.
  • kwasy omega-3 - rodzina niezbędnych kwasów tłuszczowych, które obecne są m.in. w rybach, orzechach włoskich i olejach roślinnych.

Jak stosować suplement diety na obniżenie cholesterolu?

Stosowanie suplementów na obniżenie cholesterolu jest proste. Zalecamy regularne przyjmowanie zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, ale nie rób tego w ciemno.

Wykonaj niezbędne badania dla określenia poziomu cholesterolu w krwi w Twoim organizmie i skonsultuj suplementację ze swoim lekarzem. Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu konieczne może okazać się przyjmowanie farmaceutyków. Często z powodu podwyższonego poziomu cholesterolu u pacjenta lekarze decydują się podawać im tabletki na cholesterol.

Jak długo brać preparaty na obniżanie cholesterolu?

Czas stosowania suplementów może być różny i zależy od indywidualnych potrzeb. Niezbędne jest regularne monitorowanie stężenia cholesterolu we krwi oraz konsultacja z lekarzem lub dietetykiem.

Pamiętaj że suplementy i inne preparaty na cholesterol powinny być jedynie częścią Twojej walki z wysokim cholesterolem. Odpowiednia dieta i ćwiczenia są równie ważne.

Preparaty na cholesterol bez recepty

Wszystkie suplementy na cholesterol dostępne w sklepie YANGO są dostępne bez recepty, co umożliwia łatwy dostęp do naturalnych produktów wspierających zdrowie.

Wraz z preparatami na cholesterol warto rozważyć stosowanie produktów na poprawę krążenia krwi i zadbać o uzupełnienie żelaza, jeśli masz jego niedobory, bo żelazo pełni kluczową rolę w transporcie tlenu do komórek, a także w produkcji czerwonych krwinek. Prawidłowy poziom żelaza w organizmie wspomaga zachowanie zdrowych naczyń krwionośnych i serca.

Preparaty obniżające cholesterol

Jeśli masz podwyższony cholesterol, ale nie potrzebne Ci leki na jego obniżenie, możesz przyjmować naturalne zioła i preparaty, dzięki którym utrzymać jego prawidłowy poziom w organizmie. Zadbaj o swoje serce i zdrowie dzięki naszym suplementom.

Poznaj także inne suplementy wspierające układ sercowo naczyniowy.

 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password