Na cholesterol

Suplementy na cholesterol

Suplementy diety na cholesterol obniżają ryzyko zawału serca, wpływają pozytywnie na naczynia krwionośne oraz wspierają prawidłową pracę serca. Wdrożenie odpowiednich nawyków w połączeniu z naturalną suplementacją pomoże utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu. Poniżej znajdziesz naturalne suplementy na cholesterol.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Cholesterol - co to jest?

Przyjęło się, że mamy cholesterol LDL (tzw. zły cholesterol) i cholesterol HDL (czyli tzw. dobry cholesterol). Jednak zarówno cholesterol LDL, jak i HDL pełnią ważne funkcje w naszym organizmie i oba rodzaje cholesterolu są nam potrzebne. Zatem dlaczego cholesterol LDL nazywany jest tym ‘’złym’’? O tym za chwilę.

Cholesterol HDL to cząsteczki o dużej gęstości, produkowane w wątrobie i służące do odbierania nadmiaru cholesterolu z tkanek i krwi. Z kolei cholesterol LDL to cząsteczki o niskiej gęstości, których zadaniem jest dostarczanie cholesterolu naszym komórkom.

 

W momencie kiedy cząsteczki LDL krążą zbyt długo i w nadmiernych ilościach we krwi, są podatne na niekorzystne przemiany, takie jak procesy utleniania, które powodują powstanie utlenionej formy LDL. To właśnie utleniona forma cholesterolu zwiększa ryzyko chorób krążenia, w tym miażdżycy. Dlatego też cholesterol LDL jest określany tym ‘’złym’’.

 

Im więcej cząsteczek LDL we krwi, tym większe ryzyko rozwoju miażdżycy i chorób sercowo-naczyniowych. Z kolei im więcej cząsteczek HDL we krwi, tym mniejsze ryzyko osadzania się cholesterolu w naczyniach, zmniejszając tym samym ryzyko rozwoju miażdżycy.  Powinniśmy dążyć do zachowania równowagi pomiędzy ilością dobrego a złego cholesterolu w organizmie.

Naturalne sposoby na cholesterol

Jednym ze sposobów obniżenia poziomu cholesterolu jest zmiana diety. Warto przede wszystkim ograniczyć spożywanie tłuszczów nasyconych, tłuszczów trans, cukrów prostych oraz ograniczyć spożycie alkoholu. Zmiana stylu życia polegająca na wprowadzeniu regularnej aktywności fizycznej również jest wskazana - może to być szybki marsz, pływanie, taniec czy jazda na rowerze przez minimum 30 minut dziennie, 3 razy w tygodniu. 

Składniki, które pomagają zachować dobrym poziom cholesterolu to: witaminy (E, C, B6,B12), kwas foliowy, czosnek, monakolina K, chrom, ekstrakt z ziela karczocha, błonnik, kurkumę oraz kwasy omega-3, które obniżają poziom złego cholesterolu i cholesterolu całkowitego, jednocześnie podnosząc ten dobry. Doskonałym źródłem kwasów omega-3 jest olej z lnu. 

Jak sprawdzić poziom cholesterolu?

Najprostszym sposobem na sprawdzenie poziomu cholesterolu jest wykonanie badania lipidogramu, który obejmuje pomiar stężeń cholesterolu całkowitego, HDL, LDL oraz trójglicerydów.

Jakie suplementy na cholesterol?

Zastanawiasz się, jakie suplementy diety na obniżenie cholesterolu będą najlepsze? Nasze preparaty na cholesterol zawierają wszystkie niezbędne składniki aktywne, pomagające utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu. Wykazują pozytywny wpływ na funkcje metaboliczne organizmu, pomagają zwalczyć wysoki poziom LDL i trójglicerydów w organizmie, a także podnoszą poziom HDL. 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password