Na tarczycę

Suplementy na tarczycę - zioła i witaminy

Tarczyca jest jednym z największych gruczołów wydzielania wewnętrznego u człowieka. Produkuje hormony odpowiedzialne za metabolizm, zamianę tłuszczu w energię, temperaturę ciała funkcje umysłowe, a także kondycję włosów i skóry. Niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto i nadczynność tarczycy są jednymi z najczęściej występujących chorób tarczycy. Zaburzenia ze strony układu hormonalnego można regulować za pomocą zmiany stylu życia oraz wprowadzenia odpowiedniej suplementacji, która będzie działać wspierająco na odpowiednie funkcjonowanie tarczycy.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Jak rozpoznać zaburzenia pracy tarczycy?

O zaburzeniach pracy tarczycy mogą świadczyć takie objawy jak zmiany w wadze, poziomie energii, nastroju, a także kondycji skóry i włosów. Wiele osób z problemami tarczycowymi doświadcza również trudności z termoregulacją ciała.

Istotną rolę w kontroli pracy tarczycy odgrywają regularne badania poziomu hormonów tarczycowych. Dzięki nim możemy wykryć ewentualne nieprawidłowości. Warto dodać, że zaburzenia tarczycy mogą być związane z jej niedoczynnością lub nadczynnością.

Nadczynność i niedoczynność tarczycy — różnice

Nadczynność tarczycy charakteryzuje się zbyt wysoką produkcją hormonów tarczycowych, co przyspiesza metabolizm. Objawy to m.in. przyspieszone bicie serca, utrata wagi, nadpobudliwość.

Niedoczynność tarczycy wiąże się z niedostateczną produkcją hormonów, prowadząc do spowolnienia metabolizmu. Objawy obejmują najczęściej przybieranie na wadze, zmęczenie, depresję.

Jakie mogą być przyczyny i objawy niedoczynności tarczycy

Niedoczynność tarczycy może wynikać z różnych przyczyn, w tym z autoimmunologicznego zapalenia tarczycy (choroby Hashimoto), uszkodzenia tarczycy po radioterapii, a także z niedoboru jodu. Powodem niedoczynności mogą być także czynniki genetyczne, niektóre leki oraz promieniowanie radioaktywne.

Do najczęstszych objawów niedoczynności tarczycy należą zmęczenie, nadwaga, suchość skóry, wypadanie włosów, uczucie zimna, zaparcia oraz problemy z koncentracją i pamięcią. Może także pojawić się obrzęk twarzy i powiek, a także chrypka i problemy z połykaniem.

Jak wspierać funkcjonowanie tarczycy?

Nie jest tajemnicą, że podobnie jak pracę wielu innych narządów w ludzkim organizmie, tarczycę najlepiej wspierać przez zdrową dietę, regularną aktywność fizyczną oraz unikanie stresu. Szczególną rolę w diecie odgrywają tu produkty bogate w jod i selen. Ważne jest także unikanie spożywania surowych warzyw krzyżowych, które mogą wpływać na wchłanianie jodu.

Jeśli nie możemy poprzez produkty w diecie dostarczyć odpowiedniej ilości potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania tarczycy pierwiastków, warto rozważyć ich suplementację. Jednak przede wszystkim należy wykonać badania, które pomogą określić jej funkcjonowanie, a dopiero później suplementować niezbędne składniki odżywcze, po konsultacji z lekarzem.

Jakie badania wykonać, gdy pojawią się problemy z tarczycą?

Najważniejszymi badaniami sprawdzającymi zdrowie tarczycy jest badanie TSH (czyli hormonu tyreotropowego, który jest wydzielany przez przysadkę mózgową. Działa na tarczycę, pobudzając do produkcji 2 hormony: tyroksynę oraz trójjodotyroninę. Dodatkowo warto sprawdzić poziom fT3 i fT4. Dzięki tym trzem badaniom dowiemy się, ile tyroksyny i trójjodotyroniny powstaje oraz w jakiej kondycji jest gruczoł.

USG tarczycy to kolejne badanie, które warto wykonać w przypadku podejrzeń zaburzeń pracy tarczycy. To badanie pokazuje wymiary, kształt oraz objętość tarczycy i przytarczyc, oraz ewentualne nieprawidłowości w ich budowie. Dzięki temu badaniu można wykryć torbiele, guzki, zwapnienia i nieprawidłowe unaczynienie.

Sposób odżywiania a wpływ na działanie gruczołu tarczowego

Jeśli chcemy uspokoić swoje hormony, to trzeba zacząć najpierw zadbać o swoje jelita, bo od nich się zaczyna całe nasze zdrowie. Jeśli jelita nie pracują dobrze, to jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że ucierpi na tym tarczyca, a następnie mogą pojawić się zaburzenia kolejnych hormonów.

W jelitach znajduje się około 80% komórek odpornościowych, tam również powstają przeciwciała przeciwtarczycowe. Dlatego zaburzony mikrobiom jelit ściśle może wiązać się z zagrożoną tarczycą.

Dieta bogata w witaminy i pierwiastki takie jak jod i selen

Zdrowa, zbilansowana i urozmaicona dieta to podstawa właściwego funkcjonowania układu hormonalnego, w tym tarczycy. Specjaliści w przypadku zaburzeń ze strony tarczycy zalecają ograniczyć do minimum przetworzoną żywność, z wysoką zawartością tłuszczów nasyconych i utwardzonych olejów roślinnych, cukier, sól, pszenną mąkę i kazeinę, która jest częstym alergenem.

Co w sytuacji, kiedy dobrze się odżywiasz i nie popełniasz regularnie 'grzeszków' żywieniowych, a Twoja tarczyca nadal woła o pomoc? Wtedy warto sprawdzić poziom najważniejszych dla pracy hormonów mikroelementów, czyli: jodu, selenu, cynku i żelaza. Dodatkowo warto sprawdzić poziom witaminy B12, witaminy D3 oraz witaminy C i magnezu. Te witaminy i pierwiastki wspomagają pracę tarczycy i prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Suplementy diety wspomagające pracę tarczycy

Tarczyca jest narządem odpowiedzialnym za [dokończ zdanie]. Wpływ na jej prawidłową pracę mają [dokończ zdanie]. Dlatego warto zadbać o naturalne wsparcie tarczycy kompleksowo, stosując suplementy na cały układ hormonalny. Dlatego polecamy przyjrzeć się naszym kategoriom:

Naturalne suplementy na tarczycę

Na szczególną uwagę wśród wielu różnych suplementów na tarczycę zasługują, dostępne w naszej ofercie:

  • Jod — jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycowych. Suplementacja jodem pomaga w zapobieganiu niedoczynności tarczycy.
  • Kelp — bogaty w jod, wspomaga produkcję hormonów tarczycowych. Jego regularne spożywanie pomaga w utrzymaniu prawidłowej funkcji tarczycy, szczególnie w przypadkach jej niedoczynności.
  • Moja tarczyca — suplement diety w wygodnych do połknięcia kapsułkach, zawierający ekstrakty z ziół takich jak ashwagandha i żeń-szeń, stworzony z myślą o osobach z problemami z tarczycą.

Zioła na tarczycę – jakie warto wybrać?

Do ziół wspierających tarczycę należą między innymi ashwagandha, która może pomagać w regulacji poziomu hormonów tarczycowych, oraz żeń-szeń, znany z właściwości adaptogennych, wspierających organizm w stresie. 

Witaminy na tarczycę – codzienna suplementacja

Ważne witaminy dla zdrowia tarczycy to przede wszystkim witamina D, witaminy z grupy B oraz selen. Pomagają one w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania tarczycy i ogólnego zdrowia organizmu.

Jak powinna wyglądać suplementacja w przypadku nadczynności tarczycy?

Ponieważ do objawów nadczynności często należy zwiększone napięcie nerwowe i problemy ze snem, warto skonsultować się z lekarzem i porozmawiać o suplementacji witamin z grupy B i magnezu. Ich przyjmowanie może pomóc w łagodzeniu objawów.

Jak powinna wyglądać suplementacja w przypadku niedoczynności tarczycy?

W przypadku niedoczynności tarczycy suplementacja powinna zawierać jod, selen oraz witaminy D i B12, które są kluczowe dla produkcji i regulacji hormonów tarczycowych. Podczas przyjmowania tych suplementów należy unikać spożywania produktów, które mogą zaburzać i wchłanianie. Jeśli stosujesz jod, unikaj surowych warzyw krzyżowych (kapusta, kalafior, brokuły, jarmuż itp.).

Naturalne suplementy na tarczycę – preparaty od YANGO

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele naturalnych suplementów diety, w tym te które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. Oferujemy wiele monopreparatów, czyli produktów opartych o jeden składnik, ale też specjalnie formuły, które zawierają połączenie kilku składników aktywnych zapewniających wsparcie tarczycy — sprawdź, który produkt najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Wybierając nasze produkty, możesz mieć pewność, że spożywasz standaryzowane lub skoncentrowane ekstrakty — bez- bez GMO, bez konserwantów, bez barwników, bez glutenu. Z szacunku do Twojego Zdrowia i miłości do Natury. Nasze produkty znajdziesz także w wybranych aptekach i 'zdrowych' miejscach w całej Polsce.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password