Tarczyca

Suplementy na tarczycę

Tarczyca jest jednym z największych gruczołów wydzielania wewnętrznego u człowieka. Produkuje hormony odpowiedzialne za metabolizm, zamianę tłuszczu w energię, temperaturę ciała funkcje umysłowe, a także kondycję włosów i skóry. Niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto i nadczynność tarczycy są jednymi z najczęściej występujących chorób tarczycy. Zaburzenia ze strony układu hormonalnego można regulować za pomocą zmiany stylu życia oraz wprowadzenia odpowiedniej suplementacji, która będzie działać wspierająco na odpowiednie funkcjonowanie tarczycy.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Przyczyny problemów z tarczycą

✔ Zanieczyszczenia powietrza, które hamują połączenie się transtyretyny (nośnika hormonów tarczycy) z hormonami tarczycy. Zanieczyszczone powietrze wpływa na metabolizm hormonów tarczycy. Tutaj można wspomagać organizm substancją o nazwie Resweratrol, wspomaga oczyszczanie organizmu w stosunku do cząsteczek zanieczyszczeń powietrza. Dodatkowo resweratrol ma pozytywny wpływ na cały układ związany z tarczycą, zwiększając wydzielanie jodków i wydzielania TSH - hormonu tarczycy.

✔ Śmieciowe jedzenie, zaburzona flora jelitowa, stres i predyspozycje genetyczne.

Jak objawia się nadczynność a jak niedoczynność tarczycy?

Do chorób autoimmunologicznych zaliczana jest choroba Gravesa-Basedowa, odpowiedzialna za nadczynność tarczycy oraz przewlekłe limfocytarne zapalenie tarczycy typu Hashimoto związane z niedoczynnością tego gruczołu. Nadczynność tarczycy objawia się spadkiem masy ciała, drżeniem rąk, zwiększoną potliwością, skłonnością do biegunek, nadpobudliwością. Z kolei typowe objawy w przypadku niedoczynności tarczycy to blada, zimna skóra, łamliwe włosy i paznokcie, spadek apetytu, skłonność do zaparć, pogorszenie słuchu i samopoczucia, osłabienie koncentracji, senność, trudności w budzeniu się, pogorszenie sprawności intelektualnej i pamięci, przyrost masy ciała, wzdęcia, uczucie chłodu, utrata brwi, łysienie i cienkie włosy, zmniejszona potliwość.

Jakie badania wykonać?

Najważniejszymi badaniami sprawdzającymi zdrowie tarczycy jest badanie TSH (czyli hormonu tyreotropowego, który jest wydzielany przez przysadkę mózgową. Działa na tarczycę, pobudzając do produkcji 2 hormony: tyroksynę oraz trójjodotyroninę. Dodatkowo warto sprawdzić poziom fT3 i fT4. Dzięki tym trzem badaniom dowiemy się, ile tyroksyny i trójjodotyroniny powstaje oraz w jakiej kondycji jest gruczoł.

USH tarczycy to kolejne badanie, które warto wykonać w przypadku podejrzeń zaburzeń pracy tarczycy. To badanie pokazuje wymiary, kształt oraz objętość tarczycy i przytarczyc oraz ewentualne nieprawidłowości w ich budowie. Dzięki temu badaniu można wykryć torbiele, guzki, zwapnienia i nieprawidłowe unaczynienie.

Sposób odżywiania a wpływ na działanie gruczołu tarczowego

Jeśli chcemy uspokoić swoje hormony, to trzeba zacząć najpierw zadbać o swoje jelita, bo od nich się zaczyna całe nasze zdrowie. Jeśli jelita nie pracują dobrze, to jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że ucierpi na tym tarczyca, a następnie mogą pojawić się zaburzenia kolejnych hormonów. W jelitach znajduje się około 80% komórek odpornościowych, tam również powstają przeciwciała przeciwtarczycowe. Dlatego zaburzony mikrobiom jelit ściśle może wiązać się z zagrożoną tarczycą. Produkty, które wspierają układ pokarmowy i prawidłową pracę jelit znajdziesz >tutaj<. LINKOWANIE DO ZAKŁADKI UKŁAD POKARMOWY ALBO JELITA

Zdrowia, zbilansowana i urozmaicona dieta to podstawa właściwego funkcjonowania układu hormonalnego, w tym tarczycy. Specjaliści w przypadku zaburzeń ze strony tarczycy zalecają ograniczyć do minimum przetworzoną żywność, z wysoką zawartością tłuszczów nasyconych i utwardzonych olejów roślinnych, cukier, sól, pszenną mąkę i kazeinę, która jest częstym alergenem. Co w sytuacji, kiedy dobrze się odżywiasz i nie popełniasz regularnie 'grzeszków' żywieniowych, a Twoja tarczyca nadal woła o pomoc? Wtedy warto sprawdzić poziom najważniejszych dla pracy hormonów mikroelementów, czyli: jodu, selenu, cynku i żelaza. Dodatkowo warto sprawdzić poziom witaminy B12, witaminy D3 oraz witaminy C i magnezu. Te witaminy i pierwiastki wspomagają pracę tarczycy i prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Suplementy na tarczycę

Poniżej znajdziesz naturalne suplementy diety, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. W tej podkategorii znajduje się wiele monopreparatów, czyli produktów opartych o jeden składnik, ale też specjalnie formuły, które zawierają połączenie kilku składników aktywnych zapewniających wsparcie tarczycy - sprawdź, który produkt najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Wybierając nasze produkty, możesz mieć pewność, że spożywasz standaryzowane lub skoncentrowane ekstrakty - bez GMO, bez konserwantów, bez barwników, bez glutenu. Z szacunku do Twojego Zdrowia i miłości do Natury. Nasze produkty znajdziesz także w wybranych aptekach i 'zdrowych' miejscach w całej Polsce. 

 
 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password