Jod (jodek potasu) - 90 kapsułek
Dostępny

Jod (jodek potasu) - 90 kaps.

29,50 zł

 Dzienna dawka jodu w jednej kapsułce

 Wesprzyj zdrowie tarczycy i metabolizm energetyczny

 Wzmocnij pracę układu nerwowego i funkcji poznawczych

 Zachowaj zdrową skórę

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
3 15% 13,28 zł
  • Vegan Vegan
  • Standaryzowany Standaryzowany
  • Bez glutenu Bez glutenu
  • Polska firma Polska firma

Co to jest jod?

Jod to rodzaj minerału, który znaleźć można naturalnie w glebie, wodach oceanicznych oraz morskich, a także w organizmach żywych, takich jak glony czy skorupiaki. Jego pierwotnym źródłem są bogate w jod łupki bitumiczne - rodzaj skał, które ulegając wietrzeniu, uwalniają jod do wód morskich. 

Jod jest niezbędnym minerałem, co oznacza, że nasz organizm potrzebuje go do prawidłowego funkcjonowania. Niestety człowiek nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać jodu w organizmie, dlatego pierwiastek ten musi być spożywany z dietą lub w formie suplementacji, np. jako jodek potasu.

Do czego potrzebny jest jod?

Jod jest ważny m.in. dla funkcjonowania tarczycy. Tarczyca jest organem w kształcie motyla znajdującym się u dołu szyi. Wytwarza on hormony, regulujące czynności organizmu, takie jak metabolizm, czyli przemiana materii w tkankach i narządach organizmu. 

STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

Suplementy YANGO produkujemy z zachowaniem najwyższych rygorów kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów.  

  • Marka: Yango®
  • GTIN: 5904194062286
Składnik aktywny 1 kapsułka %RWS*

Jod (jodek potasu)

    w tym jod

200 µg 

150 µg 

-

100%

*RWS – referencyjna wartość spożycia 

   

Zalecane spożycie: 1 kapsułka raz dziennie. 

Sposób użycia: Kapsułkę połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku.

Składniki: substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, jodek potasu (jod). Skład kapsułki: celuloza roślinna (wegetariańskie). Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o., ul. Granitowa 3/14, 02-681 Warszawa. Wyprodukowano w UE. Masa netto: 33,3g.

Informacja: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. 

Ostrzeżenie: Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom. 

  

Główny Inspektorat Sanitarny:  2022/10/05/SD/5609C3

  

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password