Menopauza

Suplementy na menopauzę

Przychodzi taki czas w życiu każdej kobiety, że poziom hormonów płciowych zaczyna spadać. Ten stan nazywamy menopauzą - obniża się stężenie estrogenów, co jest przyczyną różnych zawirowań zdrowotnych. Jednak w okresie menopauzalnym wcale nie musisz czuć się źle - opracowaliśmy preparaty roślinne i suplementy dedykowane kobietom w czasie menopauzy, które pomogą zmniejszyć nieprzyjemne objawy.

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Co to menopauza?

Menopauza nazywana jest inaczej przekwitaniem, najczęściej pojawia się po 45 roku życia, jednak jest to kwestia indywidualna. W czasie tego okresu układ rozrodczy przechodzi w stan spoczynku. Stopniowo jajniki zmniejszają produkcję estrogenu, a krwawienia miesięczne stają się skąpe i nieregularne. Zdrowie kobiety i samopoczucie często ulega zmianie - mogą się pojawić objawy menopauzy tj.  uderzenia gorąca, zmniejszone libido, nadmierna potliwość, drażliwość, wahania nastroju, suchość pochwy, problemy ze snem, wzrost masy ciała, zmniejszenie gęstości kości, choroby układu krążenia. Intensywność dolegliwości to kwestia indywidualna.

W okresie klimakterium można spowolnić utratę hormonów, sięgając na przykład po hormony pochodzenia roślinnego (jeśli obawiamy się syntetycznych), uzupełnienie brakujących witamin i minerałów (mowa tutaj szczególnie o selenie, cynku, arsenie, kadmie oraz witaminie D3), uprawiając aktywność fizyczną, uczyć się nowych umiejętności i dostarczać mózgowi nowych bodźców oraz stosować dietę opartą na ekologicznych warzywach, kaszach, roślinach strączkowych i soi (najlepiej z ekologicznych upraw). Pamiętaj, jeśli rezygnujesz z mięsa, wprowadź suplementację witaminy B6.

Co jeszcze dzieje się z ciałem kobiety w okresie menopauzy?

✔ Spadek poziomu estrogenów osłabia elastyczność mięśni i więzadeł miednicy małej, co może prowadzić do nietrzymania moczu.

✔ Może nastąpić wzrost stężenia insuliny, co dodatkowo przyspiesza zaburzenia metaboliczne i odkładanie się tkanki tłuszczowej.

Izoflawony wsparciem organizmu kobiety w czasie przekwitania

Izoflawony (inaczej fitoestrogeny) działają w organizmie ludzkim podobnie do żeńskich hormonów płciowych zwanych estrogenami. Występują naturalnie w roślinach strączkowych, takich jak soja, soczewica czy fasola. Istnieje roślina, która cieszy się dużą popularnością wśród kobiet, które doświadczają nieprzyjemnych dolegliwości związanych z okresem menopauzalnym. Mowa o czerwonej koniczynie, która ma w sobie dużo izoflawonów. Regularna suplementacja ekstraktem z czerwonej koniczyny m.in. łagodzi objawy menopauzy, może hamować demineralizację kości, wzmacnia naczynia włosowate, wspiera prawidłowe funkcjonowanie serca i zdrowie skóry, zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych i normalizuje ciśnienie krwi. Naukowy wpływ fitoestrogenów na zdrowie znajdziesz tutaj:  <źródło>

Uzupełnianie wapnia w okresie postmenopauzalnym

Uzupełnianie diety w wapń w tym okresie jest bardzo ważne, ponieważ istnieje związek między tym pierwiastkiem a hormonami. Estrogeny pomagają we wbudowywaniu wapnia do kości, dzięki temu tkanka kostna staje się mocniejsza. Wpływają one również na zatrzymywanie tego minerału w kościach. Jeśli we krwi mamy zbyt mało wapnia, zostaje on pobierany z zapasów zgromadzonych w kościach. Tutaj znajdziesz naturalny wapń z alg czerwonych - w kapsułkach oraz w formie proszku.

Suplementy na menopauzę

Poniżej znajdziesz naturalne preparaty na menopauzę, które pomagają w okresie menopauzalnym, łagodząc dokuczliwe objawy klimakterium. W tej podkategorii znajduje się wiele monopreparatów, czyli produktów opartych o jeden składnik tj. między innymi Czerwona koniczyna, Dziki pochrzyn, Kora Magnolii, Muira puama, Niepokalanek czy Tasznik. Oprócz tego znajdziesz także specjalnie formuły, zawierające połączenie kilku składników aktywnych zapewniających wsparcie w lepszym funkcjonowaniu w tym okresie. Wybierając nasze produkty, możesz mieć pewność, że spożywasz standaryzowane lub skoncentrowane ekstrakty - bez GMO, bez konserwantów, bez barwników, bez glutenu. Z szacunku do Twojego Zdrowia i miłości do Natury. Nasze produkty znajdziesz także w wybranych aptekach i 'zdrowych' miejscach w całej Polsce. 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password