Dla sportowców

Witaminy i suplementy dla sportowców

Większa aktywność fizyczna wiąże się często ze zwiększonym zapotrzebowaniem na składniki odżywcze. Dodatkowo jeżeli jesteś osobą aktywną fizycznie, uprawiasz regularnie sport, to przeciążenia stawów, mięśni i ścięgien najprawdopodobniej nie są Ci obce. Dedykowane suplementy dla sportowców wzmacniają układ kostno-stawowy, przyspieszają regenerację mięśni, poprawiają wydolność i wspomagają wzrost tkanki mięśniowej.

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-12 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Kreatyna — 100 kapsułek

Chcesz mieć więcej siły i energii podczas treningu? YANGO® Kreatyna — suplement w kapsułkach jest tu, aby Ci pomóc. Zwiększ swoją wydolność mięśniową i moc podczas intensywnych ćwiczeń dzięki tej naturalnej i wegańskiej formule. Monohydrat kreatyny jest dobrym wyborem dla sportowców i amatorów ćwiczeń — pomaga osiągnąć cele treningowe.

yBd77M-jhDmWt3ASXz4qFiGgpnjwsSlwnstloGqLU2FqfGN51yWy-p6bYYp2aZWrhvA6tGkj01G-fCp_XoF_M4garLswaBkU9ycWGdTbh4Rl71S5O6iL_P09uRqFUmgUPQl0jRae8ypyAUmhsaKXhrs Wsparcie wydolności mięśniowej

yBd77M-jhDmWt3ASXz4qFiGgpnjwsSlwnstloGqLU2FqfGN51yWy-p6bYYp2aZWrhvA6tGkj01G-fCp_XoF_M4garLswaBkU9ycWGdTbh4Rl71S5O6iL_P09uRqFUmgUPQl0jRae8ypyAUmhsaKXhrs Wysoka zawartość kreatyny

yBd77M-jhDmWt3ASXz4qFiGgpnjwsSlwnstloGqLU2FqfGN51yWy-p6bYYp2aZWrhvA6tGkj01G-fCp_XoF_M4garLswaBkU9ycWGdTbh4Rl71S5O6iL_P09uRqFUmgUPQl0jRae8ypyAUmhsaKXhrs Wegański skład

Cena 29,90 zł

Witaminy dla sportowców i inne niezbędne składniki odżywcze w diecie osób aktywnych fizycznie

Pełnowartościową, zbilansowaną dietę powinien każdy, bez wyjątku postawić w hierarchii zdrowych nawyków. Jednak określone składniki odżywcze są szczególnie ważne dla osób aktywnych fizycznie i sportowców. To, co jemy powinno dostarczać nam znaczną część składników odżywczych - nie jest inaczej w przypadku osób aktywnych fizycznie. Suplementację warto włączyć wtedy, kiedy trenujesz intensywnie i zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze może być wyższe. Kiedy z różnych powodów nie jesteś w stanie dostarczyć określonych składników wraz z dietą lub wtedy, kiedy potrzebujesz dodatkowego wsparcia przy swoich treningach, w zakresie zwiększenia wydolności, szybszej regeneracji mięśni, wzroście tkanki mięśniowej.

Najważniejsze składniki dla aktywnych to sód, potas, magnez i wapń, dlatego, że są to pierwiastki (elektrolity), które tracimy wraz z potem. Zapewniają zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie gospodarki wodno-elektrolitowej, dodatkowo usprawniają pracę serca. Dostarczanie odpowiedniej ilości wody, węglowodanów, zdrowych tłuszczy i białka, które pozwala na prawidłowy wzrost i rozwój mięśni jest również ważne.

Osoby aktywne powinny zwrócić uwagę na witaminy o działaniu antyoksydacyjnym (A, C i E), żelazo, selen, miedź, kwas foliowy, witaminę D, witaminę K oraz witaminy z grupy B, które m.in. odpowiedzialne są za produkcję energii. Mają też duży wpływ na układ nerwowy i gospodarkę hormonalną. Jeżeli jesteś na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej, sprawdź dodatkowo poziom witaminy B12 w swoim organizmie, dlatego, że produkty odzwierzęce są najlepszym jej źródłem.

Beta-alanina w diecie sportowca

Beta-alaninę często stosują osoby, które trenują sporty wytrzymałościowe. Składnik ten poprawia wydolność, ale też przyspieszenia regenerację organizmu i wspomaga budowę masy mięśniowej. Wynika to z tego, że beta-alanina zwiększa poziom karnozyny w mięśniach. Wykazano, że suplementacja beta-alaniną może podnieść poziom karnozyny w tkance mięśniowej nawet o 80%. Co jest dobrą informacją dla tych, którym zależy na budowaniu sylwetki. Zwiększony poziom karnozyny w mięśniach za pomocą beta-alaniny zapobiega gromadzeniu się kwasów, które powodują bolesność i zmęczenie mięśni (zakwasy). Dlatego też beta-alanina może przyspieszyć proces regeneracji mięśni.

W jednym z badań dowiedziono, że suplementacja beta-alaniną wywołała znaczny wzrost wydolności tlenowej VO2 max. Dlatego stosowanie tego związku jest korzystne dla osób, które chcą poprawić wydajność treningową organizmu - np. podczas jazdy na rowerze, biegania czy sportów siłowych. 

BCAA w suplementach diety dla aktywnych fizycznie

BCAA (aminokwasy rozgałęzione) są bardzo dobrym wsparciem treningu, należą do najbardziej popularnych preparatów stosowanych przez osoby aktywne fizycznie. Stosowanie BCAA pozwala:

▪ zmniejszyć katabolizm mięśniowy

▪ przyśpieszyć odnowę powysiłkową

▪ zmniejszyć zmęczenie ośrodkowe

▪ wspomóc spalanie tłuszczu

MSM (siarka organiczna) dla osób uprawiających sport

Siarka organiczna naturalnie występuje w owocach, warzywach i krowim mleku. Jednak jest to związek delikatny i mało odporny na czynniki chemiczne i biologiczne. Ulega zniszczeniu podczas gotowania, w procesie pasteryzacji, konserwacji i naświetlania promieniami UV. Dostarczenie wraz z dietą siarki organicznej jest trudne, dlatego suplementacja tym związkiem jest jak najbardziej polecana, szczególnie osobom aktywnym fizycznie w celu wsparcia kości i stawów. Dodatkowo siarka organiczna wzmacnia układ odpornościowy, poprawia ukrwienie narządów oraz wpiera gospodarkę hormonalną.

Suplementy dla sportowców

Pamiętaj, że suplementacja powinna być dostosowana do Twoich celów oraz cykli treningowych. W tej podkategorii znajdziesz naturalne preparaty w kapsułkach, płynie i proszku zapewniające wsparcie osobom aktywnym fizycznie na wielu poziomach. Zarówno dla kobiet i mężczyzn. Poniżej znajdują się monopreparaty, czyli produkty oparte o jeden składnik, jak i specjalne, wieloskładnikowe formuły, które łączą w sobie kilka składników aktywnych z myślą o sportowcach. Produkty zostały opracowane w celu szybkiego odzyskania sił po treningu, budowania masy mięśniowej, zwiększenia wydolności, wzmocnienia stawów i zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wybierając nasze suplementy diety, możesz mieć pewność, że spożywasz standaryzowane lub skoncentrowane ekstrakty - bez GMO, bez konserwantów, bez barwników, bez glutenu. Z szacunku do Twojego Zdrowia i miłości do Natury. Nasze produkty znajdziesz także w wybranych aptekach takich jak m.in. Gemini, Doz oraz wybranych sklepach zielarskich w całej Polsce. 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password