Kości

Suplementy na kości

Zazwyczaj osoby w starszym wieku zmagają się z osłabieniem gęstości kości, przy czym największą grupą, której ta dolegliwość może dotyczyć są kobiety w okresie pomenopauzalnym. Jedną z najczęściej występujących dolegliwości układu kostnego jest osteoporoza. Ważne, aby o kości zadbać odpowiednio wcześniej, aby wraz z upływem lat były w dobrej formie. Pomoże Ci w tym aktywność fizyczna, dieta i wprowadzenie odpowiednich suplementów diety na kości.

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-12 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Jak możemy dbać o swoje kości?

✔ Aktywność fizyczna

Ważna jest profilaktyka. Do około 30 - 35 roku życia występuje równowaga pomiędzy tworzeniem a uszkadzaniem kośćca, jest to naturalny proces, który zachodzi w ciele. Natomiast wraz z wiekiem ten proces ulega zwiększeniu, dlatego najczęściej osoby starsze mają problem z kośćmi i mogą pojawić się różne dolegliwości. Utrzymaniu zdrowych kości sprzyja aktywność fizyczna. Ćwiczenia, które korzystnie wpływają na wzmocnienie kości to treningi siłowe oraz podskoki (np. skakanie na skakance, skoki na trampolinie).

✔ Dieta

Jakie witaminy na osteoporozę i wzmocnienie kości będą najlepsze? Do witamin na mocne kości zalicza się przede wszystkim witamina D3, witamina K2, kwasy omega-3 i minerały tj. wapń, potas, fosfor, magnez, mangan, krzem i siarka. Zdrowie kości możemy wspierać również za pomocą ziół tj. pokrzywa i skrzyp. Warto włączyć do diety zielone rośliny, które mają korzystny wpływ funkcjonowanie kości.

Jak sobie pomóc przy osteoporozie?

Osteoporoza to schorzenie kości, gdzie następuje ubytek masy kostnej. To sprawia, że stają się one słabe i narażone są na kontuzje i złamania, nawet przy łagodnych urazach. Ze względu na to, że siedzący tryb życia nie sprzyja zdrowej tkance kostnej, to wprowadzenie ruchu będzie dobrym rozwiązaniem. Aktywność fizyczna jest zalecana zarówno profilaktycznie i jako wsparcie w leczeniu osteoporozy u kobiet i mężczyzn. Można zacząć od 30-minutowego spaceru, raz dziennie. Przynajmniej 2 razy w tygodniu można wprowadzić ćwiczenia siłowe np. przysiady, trening z gumą do ćwiczeń, pompki.  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca minimum 150 minut wysiłku fizycznego w tygodniu. Niezbędna jest także prawidłowa dieta uwzględniająca najważniejsze witaminy i minerały na kości oraz preparaty na osteoporozę, których zadaniem jest wzmocnienie tkanki kostnej i utrzymanie mineralizacji kości.

Co ważne, metabolizm wapnia pogarsza się wraz z upływem lat, dlatego, dlatego zaleca się sprawdzenie poziomu wapnia we krwi. W przypadku kobiet po menopauzie zwiększa się także ilość wapnia „uciekającego” wraz z moczem. Niedobór wapnia we krwi jest uzupełniany poprzez pobieranie go z kości.

Suplementy na kości

Przyjmowanie odpowiednio dobranych preparatów będzie dobrym wsparciem w osteoporozie i utrzymaniu mocnych kości. Poniżej znajdziesz dedykowane suplementy diety w kapsułkach wspomagające odbudowę oraz pracę układu kostnego. W tej kategorii znajduje się wiele monopreparatów, czyli produktów opartych o jeden składnik, ale też specjalnie formuły, które zawierają połączenie kilku składników aktywnych na zdrowe kości - sprawdź, który produkt najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Wybierając nasze produkty możesz mieć pewność, że spożywasz standaryzowane lub skoncentrowane ekstrakty - bez GMO, bez konserwantów, bez barwników, bez glutenu. Z szacunku do Twojego Zdrowia i miłości do Natury. Nasze produkty znajdziesz także w wybranych aptekach i 'zdrowych' miejscach w całej Polsce. 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password