Mangan - 90 kapsułek
Dostępny

Mangan - 90 kaps.

31,20 zł

Źródło niezbędnego minerału

Prawidłowego metabolizmu energetycznego

Utrzymania zdrowych kości

Prawidłowego tworzenia tkanki łącznej

Tick24pxH.png Ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
3 15% 14,04 zł
  • Standaryzowany Standaryzowany
  • Bez glutenu Bez glutenu
  • Polska firma Polska firma

Czym jest mangan?

Mangan to minerał śladowy, którego organizm potrzebuje do zdrowego funkcjonowania. Jest on niezbędny m.in. do normalnego metabolizmu energii, zdrowia kości i ochrony przed stresem oksydacyjnym.

Pomimo, że ludzkie ciało przechowuje do około 20mg manganu w nerkach, wątrobie, trzustce i kościach, niezwykle ważne jest także regularne pozyskiwanie go z diety. Mangan występuje naturalnie w nasionach i pełnych ziarnach, a także w mniejszych ilościach w roślinach strączkowych, orzechach i warzywach zielonych.

Mangan na zdrowe kości

Mangan jest niezbędny dla zdrowia kości. Badania wykazały, że w połączeniu z innymi składnikami odżywczymi, takimi jak wapń, cynk i miedź, mangan wspomaga gęstość mineralną kości. Jest to szczególnie ważne u osób starszych.

Właściwości przeciwutleniające manganu

Mangan jest częścią enzymu antyoksydacyjnego, dysmutazy ponadtlenkowej, który jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych przeciwutleniaczy w ludzkim ciele.

Przeciwutleniacze pomagają chronić przed wolnymi rodnikami, które są atomami lub cząsteczkami które posiadają co najmniej jeden niesparowany elektron, które powstają jako uboczny reakcji naturalnie zachodzących w ludzkim organizmie. Dysmutaza ponadtlenkowa pomaga zwalczać negatywne skutki wolnych rodników poprzez przekształcanie ponadtlenku w mniejsze cząsteczki, które nie uszkadzają komórek.

Badania naukowe sugerują, że przyjmowanie składników odżywczych o działaniu przeciwutleniającym pomaga uchronić komórki przed stresem oksydacyjnym. Ponieważ mangan odgrywa rolę w aktywności dysmutazy ponadtlenkowej, spożywanie tego minerału może nam w tym pomóc.

Właściwości manganu

Utrzymanie odpowiedniego poziomu manganu w organizmie jest dla nas niezwykle ważne. Jeśli z jakiegoś powodu nie spożywamy jego wystarczającej ilości w ramach diety, suplementacja tym niezbędnym minerałem może pomóc nam zaspokoić zapotrzebowanie na mangan.

STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów.  

  • Marka: Yango®
  • GTIN: 5904194062224
Składnik aktywny 1 kapsułka %RWS*

Cytrynian manganu

   w tym mangan (22%)

22,8 mg

5 mg

-

250%

*RWS – referencyjna wartość spożycia

   

Zalecane spożycie: 1 kapsułka raz dziennie. 

Sposób użycia: Kapsułkę połknąć i popić dużą ilością wody po posiłku.

Składniki: substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, cytrynian manganu (mangan). Skład kapsułki: celuloza roślinna (wegetariańskie).

Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o. ul. Granitowa 3/14, 02-681 Warszawa. Wyprodukowano w UE. Masa netto: 33,3 g.

Informacja: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. 

Ostrzeżenie: Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym. 

  

Główny Inspektorat Sanitarny: 2022/09/21/SD/72799D

  

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password