UKŁAD POKARMOWY

Suplementy na układ pokarmowy

Od zdrowia naszego układu pokarmowego zależy nasze zdrowie ogólne i samopoczucie. Osłabione funkcjonowanie tego układu może objawiać się na różne sposoby. Jeśli masz wzdęcia, zaparcia, biegunki, doskwiera Ci nadmierna produkcja gazów jelitowych lub odbijanie - może to wskazywać na problemy z układem trawiennym. Suplementy na układ pokarmowy wspomagają lepsze trawienie, zmniejszają wzdęcia, pomagają pozbyć się pasożytów oraz wspierają prawidłową pracę jelit i wątroby.

Trawienie i wzdęcia

Suplementy na trawienie i wzdęcia Trawienie to proces przetwarzania spożywanych pokarmów. Czasami, na...

Pasożyty

Suplementy na pasożyty Według danych WHO w ciągu ostatnich 13 lat różnymi pasożytami zaraziło się...

Jelita

Suplementy na jelita Zdrowe jelita, to zdrowe życie. Arystoteles (ojciec medycyny zachodniej) wierzył,...

Wątroba

Suplementy na wątrobę Wątroba należy do jednego z najważniejszych narządów układu pokarmowego. Jest...

Jest 75 produktów.

Pokazano 1-12 z 75 pozycji

Aktywne filtry

Jak działa układ pokarmowy człowieka?

Budowa układu pokarmowego składa się ze współdziałających ze sobą narządów. Układ pokarmowy składa się z jamy ustnej, gardła, przełyk, żołądka, dwunastnicy, jelita cienkiego oraz jelita grubego zakończone odbytem. Do układu pokarmowego zalicza się także wątroba, trzustka oraz ślinianki. Każdy z tych elementów ma swoją rolę. Jakie są funkcje układu pokarmowego? W układzie pokarmowym podczas trawienia zachodzi proces uwalniania z pokarmu potrzebnych dla organizmu składników odżywczych takich jak: białka, węglowodany i tłuszcze. Pobrane składniki odżywcze transportowane są wraz z krwią do innych części organizmu i odżywiają komórki poszczególnych narządów.

Dolegliwości ze strony układu pokarmowego

Typowymi dolegliwościami ze strony układu trawiennego są bóle brzucha, wzdęcia, nadmierna produkcja gazów jelitowych, zaparcia, nudności, biegunki i odbijanie. Najczęściej jest to oznaka dysbiozy, czyli zaburzonej flory bakteryjnej jelit.

Najczęstsze choroby układu pokarmowego dorosłego człowieka

Do najczęstszych dolegliwości układu pokarmowego zalicza się:

▪ zespół jelita drażliwego

▪ choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy

▪ choroba refluksowa przełyku

▪ zapalenie błony śluzowej żołądka

▪ biegunki infekcyjne

▪ niestrawność

▪ kamica żółciowa

Jak dbać o układ pokarmowy?

Układ pokarmowy narażony jest na działanie drobnoustrojów patogennych i rozwój chorób o podłożu immunologicznym jak i tych związanych z dietą. Zdrowa, zbilansowana dieta jest jednym z elementów, który pozwala zadbać o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego. Warto włączyć do diety błonnik, probiotyki i spożywanie dużej ilości wody, która pomaga usuwać toksyny z organizmu, a także przesuwać i zmiękczać odpady pokarmowe. Warto ograniczyć także spożywanie żywności przetworzonej. Jeżeli chcesz, aby Twój układ pokarmowy działał jak najlepiej, pamiętaj o tym, aby nie przejadać się, staraj się jeść powoli, z uważnością przeżuwać każdy kęs. Włącz do swojego trybu życia aktywność fizyczną (regularny ruch pozytywnie wpływa na procesy trawienia).

Suplementy na układ pokarmowy

Naturalne suplementy na układ pokarmowy pomagają zmniejszyć dolegliwości związane z zaburzoną pracą układu trawiennego. Suplementy na trawienie regulują funkcjonowanie układu trawiennego, a także oczyszczają organizm i uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów. Powyżej znajdziesz produkty na lepsze trawienie i zmniejszenie wzdęć, na pasożyty, wsparcie prawidłowej pracy jelit oraz wątroby. Znajdziesz wiele monopreparatów (czyli produktów opartych o jeden składnik) oraz produkty zawierające połączenie kilku składników aktywnych z myślą o skutecznym wsparciu układu pokarmowego. 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password