Kolagen

Kolagen - suplementy do picia i w kapsułkach

Kolagen jest głównym budulcem tkanki łącznej, z której zbudowany jest nasz organizm. To najbardziej powszechne białkiem w naszym organizmie - znajduje się w kościach, mięśniach, skórze i ścięgnach. Jego prawidłowy poziom w organizmie zapewnia dobre funkcjonowanie tych obszarów, w tym odpowiada za proces starzenia się organizmu. Ciało człowieka ma zdolność do wytwarzania kolagenu, jednak wraz z wiekiem zdolność do jego syntezy spada. Oprócz tego istnieją czynniki, które mogą przyspieszyć ten proces. Suplementy z kolagenem często stosowane są przez osoby, które chcą spowolnić procesy starzenia się skóry i wzmocnić swoje stawy. Jednak warto mieć świadomość, że kolagen wpływa także pozytywnie na inne obszary. Należy pamiętać, że organizm musi wysycić się tym składnikiem, dlatego, aby zobaczyć efekty stosowania, zaleca się przyjmowanie kolagenu przez co najmniej 3 miesiące. 

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Kolagen - białko młodości. Jak wpływa na nasz organizm?

Skóra

Mówi się, że już po 25 r.ż. warto zadbać o odpowiednią podaż kolagenu w diecie. Co ciekawe, u kobiet po menopauzie ilość kolagenu w skórze zmniejsza się o 30%, co można zauważyć po kondycji skóry. Kolagen zapewnia ciągłość procesów odnowy komórkowej w skórze. Utrzymuje właściwy poziom nawilżenia skóry, co wpływa na jej odpowiednią jędrność, sprężystość, miękkość i gładkość. Spowalnia procesy starzenia komórek skóry, opóźniając pojawienie się zmarszczek i przebarwień. Przyspiesza gojenie się ran i blizn. Wpływa na wytrzymałość paznokci i włosów, wzmacniając ich strukturę. Dzięki kolagenowi włosy i paznokcie są odporne na łamanie się oraz zachowują gładkość i blask. Niedobór kolagenu można zauważyć po zmianach skórnych, przyspieszonym starzeniu się skóry, zwiększonej tendencji do powstawania zmarszczek, utracie jędrności, osłabieniu włosów czy kruchych, łamliwych paznokciach.

Kości

Kolagen jest podstawowym budulcem kości, dlatego poziom tego białka w organizmie odpowiada za kondycję układu kostnego. Spadek syntezy kolagenu wraz z wiekiem może powodować zmniejszenie gęstości kości i rozwojem osteoporozy. Kobiety w okresie menopauzy powinny szczególnie zadbać o swoje kości. Wykazano, że suplementacja kolagenu w ilości 5 gramów dziennie przez okres jednego roku przyczynia się do wzrostu gęstości kości u kobiet po menopauzie. Dodatkowo kolagen może stanowić dobre wsparcie w terapii osteoporozy.

Stawy 

Produkty z kolagenem często stosowane są przez sportowców, dlatego, że intensywne treningi często obciążają stawy, sprzyjając powstawaniu kontuzji. Suplementacja hydrolizowanym kolagenem zmniejsza ryzyko rozwoju stanów zapalnych stawów i przyspiesza regenerację tkanek, mogąc także zmniejszyć ból stawów. Badania klinicznie potwierdzają również korzystny wpływ stosowania kolagenu przez osoby mające reumatoidalne zapalenie stawów i osteoartrozę (chorobę zwyrodnieniową stawów). Niedobór kolagenu może objawiać się uczuciem sztywnych stawów, bólem podczas ruchu, obrzękami stawów i zmniejszeniem mobilności całego ciała.

Oddziaływanie na urodę, stawy i kości to najczęstsze powody, dla których osoby włączają suplementację kolagenem do swojej codzienności. Jednak ze względu na to, że to białko jest podstawowym budulcem również mięśni i zębów, także oddziałuje również na te obszary. 

Suplementy z kolagenem - jak wybrać najlepszy kolagen?

Na tę chwilę zaobserwowano około 30 rodzajów kolagenu, gdzie każdy z typów pełni swoją funkcję w naszym organizmie. W suplementach diety najczęściej możemy spotkać kolagen typu I, II, III i IV. Kolagen typu I jest spoiwem dla naszych tkanek, jest obecny wszędzie. W tkance łącznej, ścięgnach, wiązadłach, stawach, kościach, skórze, układzie pokarmowym, narządach wewnętrznych. Kolagen typu II tworzy chrząstki stawowe - jego prawidłowa ilość w organizmie sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu stawów. W stanach zapalnych stawów często stosuje się właśnie suplementy z kolagenem tego typu. Kolagen typu III szczególnie ważny jest dla serca i naczyń krwionośnych, a w połączeniu z kolagenem typu I wpływa na elastyczność i jędrność skóry. 

Źródła kolagenu w diecie

Najwięcej kolagenu znajduje się w żelatynie, galaretkach drobiowych / wieprzowych / wołowych, skórce kurczaka, i rybach. Można wpłynąć na utrzymanie prawidłowego procesu syntezy kolagenu za pomocą diety bogatej w miedź, witaminy C, E, A.

Preparaty z kolagenem na stawy

Poniżej znajdziesz suplementy z kolagenem rybim (morskim) oraz z kolagenem wołowym. Do wyboru: kolagen w kapsułkach, kolagen w proszku i kolagen w płynie. W produktach znajduje się witamina C, która wspiera prawidłowy proces syntezy kolagenu. Oprócz witaminy C, w wybranych preparatach znajdziesz także kwas hialuronowy, który dodatkowo wzmacnia stawy, chrząstki, wpływa pozytywnie na skórę oraz inne składniki, które zapewniają kompleksowe wsparcie danego obszaru. Wybierając nasze suplementy możesz mieć pewność, że spożywasz kolagen bez GMO, bez konserwantów, bez barwników, bez glutenu. Z szacunku do Twojego Zdrowia i miłości do Natury. Nasze produkty znajdziesz także w wybranych aptekach takich jak m.in. Gemini, Doz oraz wybranych sklepach zielarskich w całej Polsce.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password