Jelita

Suplementy na jelita

Zdrowe jelita, to zdrowe życie. Arystoteles (ojciec medycyny zachodniej) wierzył, że wszystkie dolegliwości fizyczne zaczynają się w jelitach. Przewlekły stres, mała ilość snu, spożywanie przetworzonej i bogatej w cukier żywności oraz przyjmowanie antybiotyków może mieć niekorzystny wpływ na cały układ pokarmowy i florę jelitową. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że zmaga się z problemami jelitowymi, uznając wzdęcia, bóle brzucha, zaparcia, biegunki, nadmierną produkcję gazów jelitowych, odbijanie czy nudności za coś normalnego. Uporanie się z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego jest pierwszym krokiem na drodze do zdrowia i dobrego samopoczucia. Osiągniesz to wprowadzając zmiany w stylu życia, a także włączając suplementy diety na jelita.

Jest 20 produktów.

Pokazano 1-12 z 20 pozycji

Aktywne filtry

Jakie funkcje pełnią jelita?

Jelito jest największym magazynem serotoniny w naszym organizmie, która jest neuroprzekaźnikiem odpowiadającym za nasze ogólne samopoczucie i funkcjonowanie całego układu nerwowego. Jelita odpowiadają za przyjmowanie i trawienie pokarmów, wchłanianie wody, pozyskiwanie składników odżywczych z dostarczanych pokarmów oraz wydalanie resztek pokarmowych. Za właściwą funkcję jelit odpowiada flora jelitowa, która na skutek różnych czynników może zostać zaburzona - dochodzi wtedy do tak zwanej dyzbiozy. W odpowiedzi na czynniki zaburzające mikrobiotę jelitową następuje najczęściej utrata pożytecznych bakterii, przerost potencjalnie patogennych bakterii oraz utrata różnorodności bakterii. 

Jak wspomagać pracę układu pokarmowego, w tym jelit?

Przy zachowaniu zdrowego układu trawiennego przede wszystkim ważna jest odpowiednia dieta. Warto wdrożyć do swojego jadłospisu określone produkty, które wspomagają pracę jelit. Inulina jest prebiotykiem, który działa jak pożywka dla naszych bakterii jelitowych. Pomaga dożywić i zadbać o bakterie jelitowe, dzięki czemu są one w dobrej kondycji, w tym również perystaltyka jelit. Inulina zapobiega też zaparciom i pomaga utrzymać regularność wypróżnień oraz wspiera w regeneracji układu pokarmowego, przywracając równowagę w jelitach. 

Jak odbudować florę bakteryjną jelit?

Nasze jelita mają ponad 1000 różnych gatunków bakterii. Wśród nich występują dobre bakterie, które nas chronią i takie, które są potencjalnie szkodliwe. Dopóki jest między nimi równowaga, nie odczuwamy nieprzyjemnych objawów. Ale robiąc coś, co tę równowagę niszczy, dochodzi do zaburzenia mikroflory bakteryjnej - wtedy pojawiają się różne dolegliwości.

Włącz probiotyki, które są bardzo ważnym elementem w odbudowaniu flory bakteryjnej jelit

Zadbaj o prawidłową dietę, unikając w miarę możliwości cukrów rafinowanych, pszennicy oraz tłuszczów trans

Minimalizuj stany zapalne 

Czy stosować probiotyki przy SIBO?

Probiotyki w SIBO trzeba stosować. SIBO to przerost bakterii w jelicie cienkim, kiedy zawodzą mechanizmy ograniczające migracje bakterii. Na ten moment są różne przypuszczenia w związku z przyczyną powstania SIBO: niedobór bakterii lactobacillus reuteri i casei, problem z wydalaniem żółci, niezdrowy styl życia (w tym sposób odżywiania) oraz. stosowanie IPP na nadkwasotę. Rozwiązaniem na te przyczyny jest kolejno: odbudowa flory bakteryjnej, zakwaszanie żołądka, odpowiednia dieta bogata w błonnik oraz włączenie do diety ziół i suplementów wspomagające pracę wątroby - dobrze funkcjonująca wątroba, to dobrze funkcjonujące enzymy trawienne, a w efekcie sprawnie działające jelita.

Choroby jelit

Zespół jelita drażliwego (IBS)

Zaparcie czynnościowe 

Biegunka czynnościowa

Wzdęcie czynnościowe

Kandydoza jelit

Choroba Leśniowskiego-Crohna

Zespół złego wchłaniania

Niedrożność jelit 

Choroby jelita grubego

Jak uspokoić jelito wrażliwe?

Objawy zespołu jelita nadwrażliwego to m.in. wzdęty brzuch, przelewanie treści pokarmowej w jelitach oraz wypróżnianie od razu po posiłku. Do przyczyn powstania IBS zalicza się istniejący stan zapalny, chroniczny stres, infekcje, przyjmowane leki i predyspozycje genetyczne. Rozważ między innymi wprowadzenie diety lowFODMAP - zespół badawczy Uniwersytetu Monash odkrył, że grupa węglowodanów (FODMAP) jest słabo wchłanialna lub nie wchłania się w ogóle w jelicie cienkim, przez co mogą nasilać objawy IBS. 

Suplementy na jelita

Regularna suplementacja wraz ze zmianą określonych nawyków pomoże Ci przywrócić równowagę w jelitach. Powyżej znajdziesz dedykowane suplementy ziołowe na jelita w formie kapsułek, suplementy na zespół jelita drażliwego np. maślan sodu, preparaty probiotyczne i prebiotyczne. Sprawdź, który produkt będzie dla Ciebie odpowiedni i zadbaj o zdrowe jelita. Wybierając nasze produkty możesz mieć pewność, że spożywasz standaryzowane lub skoncentrowane ekstrakty - bez GMO, bez konserwantów, bez barwników, bez glutenu. Z szacunku do Twojego Zdrowia i Natury. Nasze produkty znajdziesz także w wybranych aptekach i 'zdrowych' miejscach w całej Polsce.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password