Na jelita

Preparaty na jelita: suplementy i zioła

Zdrowe jelita, to zdrowe życie. Arystoteles (ojciec medycyny zachodniej) wierzył, że wszystkie dolegliwości fizyczne zaczynają się w jelitach. Przewlekły stres, mała ilość snu, spożywanie przetworzonej i bogatej w cukier żywności oraz przyjmowanie antybiotyków może mieć niekorzystny wpływ na cały układ pokarmowy i florę jelitową. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że zmaga się z problemami jelitowymi, uznając wzdęcia, bóle brzucha, zaparcia, biegunki, nadmierną produkcję gazów jelitowych, odbijanie czy nudności za coś normalnego. Uporanie się z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego jest pierwszym krokiem na drodze do zdrowia i dobrego samopoczucia. Osiągniesz to wprowadzając zmiany w stylu życia, a także włączając suplementy diety na jelita.

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-12 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Fodmap Support™ — 90 kapsułek

Odczuwasz dyskomfort po posiłku? Chcesz poprawić swoje trawienie? YANGO® Fodmap Support™ to suplement diety, który łączy probiotyki, enzymy trawienne i naturalne ekstrakty roślinne, dzięki czemu wspomaga zdrowie przewodu pokarmowego. Dzięki YANGO® Fodmap Support™, możesz cieszyć się każdym posiłkiem bez obaw o dyskomfort.

yBd77M-jhDmWt3ASXz4qFiGgpnjwsSlwnstloGqLU2FqfGN51yWy-p6bYYp2aZWrhvA6tGkj01G-fCp_XoF_M4garLswaBkU9ycWGdTbh4Rl71S5O6iL_P09uRqFUmgUPQl0jRae8ypyAUmhsaKXhrs Wspiera trawienie.

yBd77M-jhDmWt3ASXz4qFiGgpnjwsSlwnstloGqLU2FqfGN51yWy-p6bYYp2aZWrhvA6tGkj01G-fCp_XoF_M4garLswaBkU9ycWGdTbh4Rl71S5O6iL_P09uRqFUmgUPQl0jRae8ypyAUmhsaKXhrs Poprawia komfort po posiłkach.

yBd77M-jhDmWt3ASXz4qFiGgpnjwsSlwnstloGqLU2FqfGN51yWy-p6bYYp2aZWrhvA6tGkj01G-fCp_XoF_M4garLswaBkU9ycWGdTbh4Rl71S5O6iL_P09uRqFUmgUPQl0jRae8ypyAUmhsaKXhrs Produkt wegański.

Cena 49,00 zł

Jakie funkcje pełnią jelita?

Jelito jest największym magazynem serotoniny w naszym organizmie, która jest neuroprzekaźnikiem odpowiadającym za nasze ogólne samopoczucie i funkcjonowanie całego układu nerwowego. Jelita odpowiadają za przyjmowanie i trawienie pokarmów, wchłanianie wody, pozyskiwanie składników odżywczych z dostarczanych pokarmów oraz wydalanie resztek pokarmowych. Za właściwą funkcję jelit odpowiada flora jelitowa, która na skutek różnych czynników może zostać zaburzona — dochodzi wtedy do tak zwanej dysbiozy. W odpowiedzi na czynniki zaburzające mikrobiotę jelitową następuje najczęściej utrata pożytecznych bakterii, przerost potencjalnie patogennych bakterii oraz utrata różnorodności bakterii.

Jak wspomagać pracę układu pokarmowego, w tym jelit?

Przy zachowaniu zdrowego układu trawiennego przede wszystkim ważna jest odpowiednia dieta. Warto wdrożyć do swojego jadłospisu określone produkty, które wspomagają pracę jelit. Inulina jest prebiotykiem, który działa jak pożywka dla naszych bakterii jelitowych. Pomaga dożywić i zadbać o bakterie jelitowe, dzięki czemu są one w dobrej kondycji, w tym również perystaltyka jelit. Inulina zapobiega też zaparciom i pomaga utrzymać regularność wypróżnień oraz wspiera w regeneracji układu pokarmowego, przywracając równowagę w jelitach.

Jak odbudować florę bakteryjną jelit?

Nasze jelita mają ponad 1000 różnych gatunków bakterii. Wśród nich występują dobre bakterie, które nas chronią i takie, które są potencjalnie szkodliwe. Dopóki jest między nimi równowaga, nie odczuwamy nieprzyjemnych objawów. Ale robiąc coś, co tę równowagę niszczy, dochodzi do zaburzenia mikroflory bakteryjnej — wtedy pojawiają się różne dolegliwości.

  • Włącz probiotyki, które są bardzo ważnym elementem w odbudowaniu flory bakteryjnej jelit
  • Zadbaj o prawidłową dietę, unikając w miarę możliwości cukrów rafinowanych, pszenicy oraz tłuszczów trans
  • Minimalizuj stany zapalne

Czy stosować probiotyki przy SIBO?

Probiotyki w SIBO trzeba stosować. SIBO to przerost bakterii w jelicie cienkim, kiedy zawodzą mechanizmy ograniczające migracje bakterii. Na ten moment są różne przypuszczenia w związku z przyczyną powstania SIBO: niedobór bakterii lactobacillus reuteri i casei, problem z wydalaniem żółci, niezdrowy styl życia (w tym sposób odżywiania) oraz. Stosowanie IPP na nadkwasotę. Rozwiązaniem na te przyczyny jest kolejno: odbudowa flory bakteryjnej, zakwaszanie żołądka, odpowiednia dieta bogata w błonnik oraz włączenie do diety ziół i suplementów wspomagające pracę wątroby — dobrze funkcjonująca wątroba, to dobrze funkcjonujące enzymy trawienne, a w efekcie sprawnie działające jelita.

Choroby jelit

Zespół jelita drażliwego (IBS)

Zaparcie czynnościowe

Biegunka czynnościowa

Wzdęcie czynnościowe

Kandydoza jelit

Choroba Leśniowskiego-Crohna

Zespół złego wchłaniania

Niedrożność jelit

Choroby jelita grubego

Jak uspokoić jelito wrażliwe?

Objawy zespołu jelita nadwrażliwego to m.in. wzdęty brzuch, przelewanie treści pokarmowej w jelitach oraz wypróżnianie od razu po posiłku. Do przyczyn powstania IBS zalicza się istniejący stan zapalny, chroniczny stres, infekcje, przyjmowane leki i predyspozycje genetyczne. Rozważ między innymi wprowadzenie diety lowFODMAP — zespół badawczy Uniwersytetu Monash odkrył, że grupa węglowodanów (FODMAP) jest słabo wchłanialna lub nie wchłania się w ogóle w jelicie cienkim, przez co mogą nasilać objawy IBS.

Coś na wzmocnienie jelit – jakie produkty wybrać?

W YANGO znajdziesz szeroki wybór naturalnych suplementów, które mogą stanowić doskonałe wsparcie dla jelit. Wśród nich warto zwrócić uwagę na:

  • Kora Magnolii - substancje zawarte w jej korze działają rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, przez co łagodzi dolegliwości żołądkowo-jelitowe.
  • Kocanka piaskowa - wspiera zdrowie wątroby i woreczka żółciowego, dzięki naturalnie występujących w niej flawonoidach.
  • Probiotyk BC-12 - to aż 12 miliardów bakterii probiotycznych Bacillus coagulans w dziennej dawce.

Zioła na jelita od YANGO

YANGO oferuje szeroką gamę ziół wspierających zdrowie jelit. Produkty te skupiają się na łagodzeniu dolegliwości jelitowych, takich jak wzdęcia czy nieregularne wypróżnienia, a także na wspieraniu prawidłowej flory bakteryjnej. Należą do nich m.in. kora magnolii, kora wiązu czerwonego, koper włoski, czy ruta zwyczajna. Zioła te to naturalne rozwiązania, które mogą przynieść ulgę w problemach jelitowych.

Witaminy na jelita – co warto stosować?

Choć witaminy nie mają bezpośredniego działania na problemy jelitowe, to część z nich ma właściwości wspomagające funkcjonowanie układu pokarmowego. Wśród nich warto zwrócić uwagę na:

  • Witamina D3 - Pomaga w utrzymaniu zdrowia błony śluzowej jelit, co jest ważne dla prawidłowego wchłaniania składników odżywczych.
  • Witamina B12 - Wspiera metabolizm energetyczny i może pomagać w łagodzeniu stresu, który negatywnie wpływa na zdrowie jelit.
  • Magnez - Kluczowy dla funkcji mięśniowych, w tym mięśni jelitowych, wspomaga prawidłową perystaltykę jelit.

Preparaty na jelita i układ pokarmowy

Odpowiednio dobrane suplementy mocą znacznie przyczynić się do poprawy funkcjonowania jelit i procesu trawienia. Wśród naszych preparatów opartych na naturalnych składnikach znajdziesz takie, jak:

Pamiętaj, że przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek suplementów diety, warto zasięgnąć konsultacji z lekarzem.

Suplementy na jelita

Regularna suplementacja wraz ze zmianą określonych nawyków pomoże Ci przywrócić równowagę w jelitach. Powyżej znajdziesz dedykowane suplementy ziołowe na jelita w formie kapsułek, suplementy na zespół jelita drażliwego np. maślan sodu, preparaty probiotyczne i prebiotyczne. Sprawdź, który produkt będzie dla Ciebie odpowiedni i zadbaj o zdrowe jelita. Wybierając nasze produkty, możesz mieć pewność, że spożywasz standaryzowane lub skoncentrowane ekstrakty - bez GMO, bez konserwantów, bez barwników, bez glutenu. Z szacunku do Twojego Zdrowia i Natury. Nasze produkty znajdziesz także w wybranych aptekach i 'zdrowych' miejscach w całej Polsce.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password