YANGO - Magnez 3 formy - 90 kapsułek
Dostępny

Magnez 3 formy - 90 kaps.

36,90 zł

Produkt zawiera 3 formy magnezu, w dobrze przyswajalnych, organicznych formach.

Tick24pxH.pngWsparcie układu nerwowego

Tick24pxH.png Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni

Tick24pxH.png Prawidłowa praca serca

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
3 15% 16,61 zł
 • Vegan Vegan
 • Bez wypełniaczy Bez wypełniaczy
 • Bez glutenu Bez glutenu
 • Polska firma Polska firma

Magnez 3 formy

Odpowiednio dobrana kompozycja trzech postaci magnezu

Magnez to minerał występujący w ziemi, morzu, roślinach, zwierzętach i ludziach. Jest on ważną częścią ponad 300 reakcji biochemicznych w organizmie i właściwie każda komórka naszego ciała potrzebuje go do prawidłowego funkcjonowania1.

NIEZBĘDNE WSPARCIE DLA CIAŁA

Magnez odgrywa ważną rolę w wysiłku fizycznym. Podczas ćwiczeń lub obciążającej ciało pracy możesz potrzebować nawet 10–20% więcej magnezu niż w stanie spoczynku. Jest to spowodowane funkcją, jaką pełni on w transporcie cukru we krwi do mięśni2

WSPARCIE UKŁADU NERWOWEGO

Magnez jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, co przekłada się na odczuwanie zmęczenia i znużenia4. Niedobór magnezu może objawiać się między innymi drażliwością, niepokojem, brakiem koncentracji i ospałością5. Oddziałuje on również z receptorami ważnych neuroprzekaźników, takich jak GABA - odpowiadający za spokój i relaks6.

3 Formy magnezu: Mleczan, Jabłczan i Cytrynian

  Przy tak wielu dostępnych na rynku typach magnezu, dopasowanie formy najlepszej dla naszego organizmu może okazać się wyzwaniem. Z tego powodu zespół technologów w Yango® opracował formułę zawierającą aż 3 różne postaci magnezu w dobrze przyswajalnych organicznych formach.

  • Mleczan magnezu: to sól powstająca podczas wiązania magnezu z kwasem mlekowym7. Jest on łatwo wchłaniany i może być nieco łagodniejszy dla układu pokarmowego niż inne postaci magnezu. Jest to szczególnie istotne dla osób, które muszą regularnie przyjmować duże dawki magnezu lub nie tolerują łatwo innych form8.

  • Jabłczan magnezu to związek powstały z połączenia magnezu z kwasem jabłkowym. Kwas jabłkowy znajduje się w wielu owocach i odpowiada za ich cierpki smak9. W jednym z badań porównano kilka różnych form suplementacyjnych magnezu i stwierdzono, że jabłczan magnezu odznacza się największą biodostępnością10.

  Cytrynian magnezu: to forma magnezu powiązana z kwasem cytrynowym. Kwas ten występuje naturalnie w owocach cytrusowych i nadaje im kwaśnego smaku11. Cytrynian magnezu jest jednym z najpopularniejszych preparatów magnezu ze względu na swoją wysoką przyswajalność12.

  STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

  Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów. 

  • Marka: Yango®
  • GTIN: 5904194061203
  Składnik aktywny 1 kapsułka %RWS* 3 kapsułki %RWS*
  Cytrynian magnezu 230 mg - 690 mg
  Jabłczan magnezu 120 mg - 360 mg

  Mleczan magnezu

    w tym jony magnezu

  90 mg

  56,4 mg

  -

  15%

  270 mg

  169,3 mg

  -

  45%

  *RWS – referencyjna wartość spożycia

     

  Zalecane dawkowanie: 3 kapsułki raz dziennie.              

  Sposób użycia: Kapsułkę połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku.

  Skład: cytrynian magnezu, jabłczan magnezu, mleczan magnezu.

  Skład kapsułki: celuloza roślinna (wegetariańskie).

  Informacja: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. 

  Ostrzeżenie: Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym. 

  Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o., ul. Granitowa 3/14, 02-681 Warszawa. Wyprodukowano w UE.

  Masa netto: 47,7 g.

  Produkt wolny od metali ciężkich, takich jak arsen, kadm, ołów czy rtęć.

  Główny Inspektorat Sanitarny: 2022/04/26/SD/80A908

  New Account Register

  Already have an account?
  Log in instead Lub Reset password