Wątroba

Suplementy na wątrobę

Wątroba należy do jednego z najważniejszych narządów układu pokarmowego. Jest głównym organem spalającym tłuszcz w organizmie i regulującym metabolizm tłuszczów. Odpowiada głównie za oczyszczanie organizmu i filtrowanie krwi z substancji toksycznych wytwarzanych od wewnątrz oraz tych dostarczanych z zewnątrz. Dzięki niej nasza krew jest wolna od toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Wątroba pełni także funkcje metaboliczną, filtracyjną i magazynującą. Można wspierać jej prawidłowe funkcjonowanie za pomocą zdrowego stylu życia i suplementy wspomagające. Zdrowie wątroby jest w Twoich rękach.

Jest 20 produktów.

Pokazano 1-12 z 20 pozycji

Aktywne filtry

Jakie są objawy problemów z wątrobą?

Po czym możesz poznać, że funkcjonowanie wątroby pozostawia wiele do życzenia? Nasz organizm jest bardzo mądry - kiedy zaczyna dziać się coś niedobrego, zazwyczaj wysyła nam sygnały. 

Ból w okolicy wątroby. Wątroba jest narządem, który nie jest unerwiony, natomiast możemy odczuwać ból po prawej stronie, pod żebrami - chora wątroba może uciskać na okoliczne narządy

Mdłości i wymioty, które pojawiają się szczególnie po ciężkostrawnym posiłku

Spadek energii. Jeśli wątroba działa źle, zostaje zaburzony proces detoksykacji organizmu, przez co możemy czuć większe osłabienie

Krwawienie z nosa i krwawienie dziąseł - wątroba odpowiada za szczelność ścianek naczyń krwionośnych

Żylaki, hemoroidy i tzw. 'pajączki'

Chrapanie. Jeśli nie mamy problemów z zatokami, zatkanego nosa czy skrzywionej przegrody nosowej, może to świadczyć o nieprawidłowym działaniu wątroby. Przy chorej wątrobie powstaje obrzęk w okolicy korzenia języka, co powoduje chrapanie

Widoczne małe, czerwone pieprzyki / kropeczki. W medycynie tradycyjnej nazywane są punktami rubinowymi, a w medycynie naturalnej 'łzami wątroby'

Częsty problem z oczami, nawracające stany zapalne oczu, pojawiające się jęczmienie lub odczuwalny ból powiek

Jak oczyścić wątrobę i jak wspierać prawidłową pracę wątroby?

W okresie wiosennym należy szczególnie zadbać o swoją wątrobę, ale nie tylko - wszystko zależy od prowadzonego przez nas stylu życia. Medycyna wschodu podkreśla, że nasz organizm działa tak samo jak Natura - na wiosnę wszystko się budzi, w tym także nasz organizm. Jeśli chcemy zacząć pracę nad swoją kondycją zdrowotną, warto wtedy zacząć właśnie od normalizacji pracy wątroby, ponieważ jest jednym z organów, który odpowiada za usuwanie toksyn. 

Oczyszczenie i regeneracja wątroby polega przede wszystkim na ograniczeniu spożywania pewnych pokarmów. Warto ograniczyć spożywanie smażonych i wysoko przetworzonych potraw, ograniczenie alkoholu, który jest metabolizowany w wątrobie i może uszkadzać komórki, powodując otłuszczenie i marskość też jest zalecane w celu utrzymania zdrowej wątroby. To samo dotyczy spożywania węglowodanów - zaleca się dostarczanie nie więcej niż 300g węglowodanów dziennie. 

W okresie oczyszczania wątroby i jej regeneracji warto stosować preparaty ziołowe mające na celu usprawnić pracę tego narządu. Co jeszcze? Włączaj do posiłków warzywa, zdrowe tłuszcze, przyprawy tj. kurkuma czy imbir oraz zadbaj o nawodnienie organizmu.

Naturalne suplementy diety na wątrobę 

Powyżej znajdziesz preparaty wspomagające pracę wątroby i układu pokarmowego. Ekstrakt z liści karczocha zwyczajnego, wyciąg z nasion ostropestu plamistego, ekstrakt z sylimaryny, kurkuminę, l-asparaginian l-ornityny czy cholinę. Produkty dedykowane wsparciu wątroby oparte są o naturalne składniki. Wykazują działanie m.in. usprawniające procesy metaboliczne, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, przeciwdziałają uszkadzaniom komórek wątroby przez wolne rodniki, wspomagają wydzielanie soków trawiennych, są źródłem wielu cennych składników. Wybierając nasze produkty możesz mieć pewność, że spożywasz standaryzowane lub skoncentrowane ekstrakty - bez GMO, bez konserwantów, bez barwników, bez glutenu. Z szacunku do Twojego Zdrowia i Natury. Nasze produkty znajdziesz także w wybranych aptekach i 'zdrowych' miejscach w całej Polsce.

 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password