Kompleksy witaminy i minerałów

Kompleks witamin i minerałów - dla mężczyzn i kobiet

Kompleksy witamin i minerałów w kapsułkach i płynie, zawierające między innymi składniki odżywcze wykazujące działanie synergistyczne. Znajdziesz tutaj suplementy diety takie jak Kompleks minerałów, synergiczne połączenie magnezu z potasem, Multiwitaminę dla kobiet, mężczyzn, osób uprawiających sport, dzieci i nastolatków, witaminy z grupy B, ADEK, selen z witaminą E, - witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, cynk w połączeniu z miedzią, różne formy magnezu w jednym produkcie i wiele innych witamin i składników mineralnych dla kobiet i mężczyzn. Zadbaj o kompleksowe wsparcie.

Jest 24 produktów.

Pokazano 1-12 z 24 pozycji

Aktywne filtry

Magnez i potas - dlaczego razem?

Magnez i potas wzajemnie potęgują swoją aktywność biologiczną. Magnez jest niezbędny do wychwytywania potasu z krwi, dlatego jeśli brakuje w naszym organizmie potasu i magnezu, to suplementacja samym potasem może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Komórki nie będą w stanie efektywnie nasycić się potasem, mimo jego zwiększenia we krwi. Podobnie wygląda sytuacja z suplementacją magnezu. Jeśli mamy niedobór obu tych związków - nastąpi wtedy przesunięcie potasu z krwi do tkanek, co może jeszcze bardziej pogłębić jego niski poziom we krwi. Dodatkowo jeśli organizm nie jest wysycony magnezem, to ubywają zmagazynowane zasoby potasu. Dlatego, jeśli zauważasz u siebie niedobór jednego z tych pierwiastków, sprawdź poziom drugiego - często niedobór magnezu idzie w parze z niedoborem potasu i na odwrót. Dodatkowo magnez w połączeniu z potasem zwiększa magazynowanie potasu w komórkach.

Cynk i miedź w połączeniu

Niektóre witaminy i minerały współpracują ze sobą i wzajemnie równoważą swoje działanie. Jednym z takich połączeń jest związek pomiędzy miedzią, a cynkiem. Te dwa mikroelementy współdziałają ramię w ramię na wielu płaszczyznach. Jednocześnie warto pamiętać, że są również antagonistami - jeśli poziom jednego z nich jest zbyt wysoki, drugi może stać się zbyt niski i na odwrót. 

Witaminy i minerały - kompleksy

Wybierając nasze suplementy, możesz mieć pewność, że spożywasz składniki odżywcze bez GMO, bez konserwantów, bez barwników, bez glutenu. Z szacunku do Twojego Zdrowia i miłości do Natury. Nasze produkty znajdziesz także w wybranych aptekach, takich jak m.in. Gemini, Doz oraz wybranych sklepach zielarskich w całej Polsce. 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password