Usuwanie nadmiaru wody

Suplementy na usuwanie nadmiaru wody z organizmu

Nadwaga nie musi wiązać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Przyczyną może być również zaburzony przepływ wody w organizmie. Najczęściej pierwsze oznaki nadmiaru wody są zauważalne po obrzęku kończyn (szczególnie wokół kostek) lub niewyjaśniony przyrost masy ciała w krótkim okresie czasu. Zatrzymywanie wody może utrudniać odchudzanie, pomimo stosowanej diety i ćwiczeń.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Jakie są przyczyny nadmiernego gromadzenia wody w organizmie?

Nadmiar wody w organizmie może być związany z fizjologicznymi zmianami równowagi hormonalnej w trakcie cyklu miesiączkowego, nadmierną ilością spożywanych węglowodanów, zaburzeniami w układzie limfatycznym, problemami z tarczycą, nadwagą, alergiami pokarmowymi, niedoborem witamin i mikroelementów oraz siedzący tryb życia lub długotrwałe siedzenie np. podczas długiej podróży czy pracy siedzącej. Osoby cierpiące na schorzenia nerek również mogą borykać się z zatrzymywaniem wody. Może to być także związane z cyklem miesiączkowym. Jak widzisz, jest to kwestia wielu czynników, które nawet mogą łączyć się ze sobą.

Jak pozbyć się wody z organizmu? Usuwanie nadmiaru wody

Zadbaj o stabilny poziom glukozy we krwi. Ogranicz spożywanie węglowodanów, które powodują gwałtowny wyrzut insuliny, co może wpływać na odkładanie się wody.

✔ Wprowadź więcej aktywności fizycznej

✔ Włącz naturalne diuretyki, czyli produkty, które korzystnie wpływają na pracę nerek. Pozwalają na eliminację wody z organizmu wraz z zawartymi w moczu toksynami. Do naturalnych, ale bardzo skutecznych diuretyków zalicza się pokrzywa, ale też m.in. skrzyp polny, pokrzywa, czystek kreteński, brzoza brodawkowata, mniszek lekarski, pietruszka. 

Suplementy na usuwanie nadmiaru wody z organizmu

Szukasz tabletek na nadmiar wody w organizmie? Poniżej znajdziesz naturalne suplementy diety w kapsułkach, zawierające składniki wspomagające eliminację wody, jednocześnie naturalną detoksykację organizmu. W tej podkategorii znajdują się specjalnie formuły, które zawierają połączenie kilku składników aktywnych tj. między innymi: ekstrakt z owocu opuncji figowej, ekstrakt ziela nawłoci, ekstrakt z liści pokrzywy, wyciąg z zielonej herbaty, ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego. Wybierając nasze produkty, możesz mieć pewność, że spożywasz standaryzowane lub skoncentrowane ekstrakty - bez GMO, bez konserwantów, bez barwników, bez glutenu. Z szacunku do Twojego Zdrowia i miłości do Natury. Nasze produkty znajdziesz także w wybranych aptekach takich jak m.in. Gemini, Doz i wybranych sklepach zielarskich w całej Polsce. 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password