Magnez z ashwagandhą z dodatkiem szafranu i witaminy B6 - 90 kapsułek
Dostępny

Magnez z ashwagandhą z dodatkiem szafranu i witaminy B6 - 90 kaps.

33,40 zł

Naturalne wsparcie organizmu w okresach stresu.

Tick24pxH.png Wsparcie funkcjonowania układu nerwowego

Tick24pxH.png Wsparcie równowagi emocjonalnej i nastroju

Tick24pxH.png Zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużeniaRabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
3 15% 15,03 zł
 • Vegan Vegan
 • Standaryzowany Standaryzowany
 • Bez glutenu Bez glutenu
 • Polska firma Polska firma

Suplementacja magnezu z ashwagandhą, szafranem i witaminą B6

Magnez i witamina B6 wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, przyczyniają się do zmniejszenia uczucia znużenia i zmęczenia, a także pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Ashwagandha jest naturalnym adaptogenem, który pomaga osiągnąć stan relaksu, przyczyniając się do lepszego samopoczucia psychicznego i fizycznego.Z kolei szafran pomaga utrzymać dobry nastrój i wspomaga odprężenie.

Magnez z ashwagandhą z dodatkiem szafranu i witaminy B6

Naturalne wsparcie organizmu w okresach stresu 

Dlaczego warto suplementować magnez?

Magnez jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego, co przekłada się na poczucie zmęczenia i znużenia1. Niedobór magnezu może objawiać się między innymi drażliwością, niepokojem, brakiem koncentracji i ospałością2. Oddziałuje on również z receptorami ważnych neuroprzekaźników, takich jak GABA – odpowiadający za spokój i relaks3. Wykorzystana w preparacie forma magnezu to cytrynian magnezu. Jest on jednym z najpopularniejszych suplementów magnezu ze względu na wysoką przyswajalność3.

Czym jest ashwagandha?

Ashwagandha to adaptogenne zioło, które w ostatnich latach stało się szczególnie popularne wśród entuzjastów medycyny naturalnej. Ma szereg korzystnych właściwości, w tym wpływa na nastrój, tolerancję na stres i jakość snu. Ashwagandha, zwana inaczej żeń-szeniem indyjskim, to roślina pochodząca z Indii, która od dawna stosowana jest w starożytnej medycynie indyjskiej.

Właściwości adaptogenne ashwagandhy

  Withania somnifera posiada kilka właściwości, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu człowieka. Obejmują one między innymi:

  • Właściwości kojące
  • Działanie wspomagające koncentrację
  • Korzystny wpływ na samopoczucie
  • Korzystny wpływ na libido
  • Wspiera sprawność fizyczną i wytrzymałość

  Wśród ziół wykazujących działanie adaptogenne możemy wyróżnić między innymi: traganek, ashwaganda, żeń-szeń syberyjski, schisandra, czy guduchi.

  Suplementacja szafranem

  Szafran wytwarzany jest z krokusa szafranowego - fioletowego kwiatu, który kwitnie jesienią i może rosnąć niemal na całym świecie. Pomimo jednak, że rośliny te podlegają adaptacji geograficznej, ich wykorzystanie dla pozyskania szafranu wymaga wiele ostrożności i przygotowań. Kwiaty zawierające przyprawę, kwitną tylko przez 1-3 tygodni w roku i muszą być zbierane ręcznie, ana 1 gram szafranu składa się aż 150 kwiatów.Składniki aktywne szafranu szeroko wykorzystywane są w preparatach poprawiających równowagę emocjonalną i nastrój5.

  Dodatek witaminy B6

  Witaminy dzieli się na rozpuszczalne w tłuszczach i rozpuszczalne w wodzie. Witaminy z grupy B należą do tych drugich. Odpowiadają m.in. za prawidłowy rozwój i funkcjonowanie układu nerwowego oraz syntezę krwi, a także podziały komórek, jednak działanie poszczególnych witamin różni się nieco od siebie. Wykorzystana w preparacie witamina B6 (pirydoksyna) bierze udział w metabolizmie energetycznym i syntezie cysteiny, a także wspiera funkcjonowanie układu nerwowego6.

  STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

  Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów.

  • Marka: Yango®
  • GTIN: 5904194062064
  Składnik aktywny
  3 kapsułki
  %RWS*

  Cytrynian magnezu

   W tym jony magnezu (15%)

  1164mg

  174,6 mg 

  -

  46,5%

  Ashwagandha – ekstrakt 10:1
  180 mg
  -

  Szafran - ekstrakt

   w tym korcyna (2%)

    w tym safranal (1%)

  3000 µg

  60 µg

  30 µg

  -

  -


  Witamina B6 ( pirydoksyna
  6,3 mg 
  450%

   *RWS- referencyjna wartość spożycia

  Zalecane spożycie: 1 kapsułka 3 razy dziennie

  Sposób użycia: Kapsułkę połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku. Składniki: cytrynian magnezu (magnez), ekstrakt z korzenia ashwagandhy (Withania somnifera) 10:1, pirydoksyna HCL (witamina B6), ekstrakt ze znamion szafranu (Crocus sativus) standaryzowany na zawartość min. 2% krocyny oraz 1% safranalu. Skład kapsułki: celuloza roślinna. Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o., ul. Granitowa 3/14, 02-681 Warszawa. Wyprodukowano w UE. Masa netto: 48,7 g.


  Uwagi: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

  Ostrzeżenie: Osoby przyjmujące leki, przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym.

  Produkt nie powinien być spożywany w przypadku stosowania leków o działaniu uspakajającym, nasennym lub przeciwpadaczkowym.

  Główny Inspektorat Sanitarny: 2022/07/01/SD/A06188

  New Account Register

  Already have an account?
  Log in instead Lub Reset password