Krwawnik Premium™ - 90 kaps.
Dostępny

Krwawnik Premium™ - 90 kaps.

45,00 zł

Naturalne wsparcie:

Tick24pxH.png Układu trawiennego
Tick24pxH.png Układu oddechowego

Tick24pxH.png Krążenia 


Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
3 15% 20,25 zł
  • Vegan Vegan
  • Bez wypełniaczy Bez wypełniaczy
  • Produkt naturalny Produkt naturalny
  • Polska firma Polska firma

Krwawnik lekarski

Krwawnik lekarski (Achillea millefolium) to dziko rosnące zioło charakteryzujące się bujnymi kiśćmi białych kwiatów na końcu długiej łodygi. Roślina dorasta do wysokości około 60-90 cm i kwitnie w okresie letnim, występując naturalnie w Ameryce Północnej, zachodniej części Azji oraz w większości Europy.

Udokumentowana historia krwawnika lekarskiego w zielarstwie ludowym sięga tysięcy lat wstecz. Ludzkość używa go od tak dawna, że jego szczątki znaleziono wśród innych roślin w miejscu pochówku neandertalczyków w Iraku, datowanym na około 60 000 lat p.n.e. (1). Nieco bardziej współczesne doniesienia z dziedziny zielarstwa wskazują, że tradycyjne kultury stosowały krwawnik głównie dla wsparcia trawienia i układu krążenia.

Legendarny krwawnik

Mówi się, że łacińska nazwa krwawnika lekarskiego, Achillea millefolium, pochodzi od greckiego bohatera Achillesa, którego zanurzono w rzece Styks, by uczynić go nieśmiertelnym. Nie chcąc go całkowicie puścić, matka trzymała go za piętę – jedyne miejsce na jego ciele, które nie było nieśmiertelne – dziś znane jako „pięta achillesowa”. Spartański wojownik miał upodobanie do krwawnika po tym, jak centaur Chiron pokazał mu jego wiele zastosowań, którą to wiedzę Achilles wykorzystał, używając ziela do opatrywania rannych żołnierzy podczas wojny trojańskiej (2).

Krwawnik wsparcie dla:

Układ krwionośny

Zdrowe krążenie krwi jest niezbędne do utrzymania ogólnego stanu zdrowia organizmu, ponieważ krew transportuje tlen i składniki odżywcze do każdej części ciała. Współczesne badania wykazały, że stosowanie krwawnika wzmacnia układ krwionośny, poprawiając przepływ krwi (3).

Układ oddechowy

Krwawnik znany jest także wśród rdzennych Amerykanów oraz znawców tradycyjnego zielarstwa Chin jako roślina wzmacniająca układ oddechowy. Współczesne badania potwierdzają, że korzystnie wpływa on na drogi oddechowe, między innymi działając rozkurczowo (5).

Układ trawienny

Sklasyfikowany w tradycyjnym zielarstwie chińskim jako „gorzkie zioło”, krwawnik lekarski jest doskonałym środkiem pobudzającym trawienie, głównie ze względu na swoje działanie stymulujące wydzielanie żółci z pęcherzyka żółciowego. Zawiera również fitochemiczny azulen, który ma właściwości przeciwskurczowe i rozluźnia mięśnie wewnętrzne żołądka, poprawiając komfort trawienia (4).

STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów. 

1) https://www.science.org/doi/10.1126/science.190.4214.562

(2) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3232110/

(3) https://www.researchgate.net/publication/51229621_Vasoprotective_activity_of_standardized_Achillea_millefolium_extract

(4) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3847392/

(5) https://naturalingredient.org/wp/wp-content/uploads/leungs-encyclopedia-of-common-natural-ingredients-3rd-edition.pdf

  • Marka: Yango®
  • GTIN: 5904194061159
Składnik aktywny1 kapsułka
Krwawnik pospolity - ekstrakt 10:1290 mg
Szałwia lekarska - ekstrakt 20:170 mg
Niepokalanek mnisi - ekstrakt 10:130 mg

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password