Refluxiv - 90 kapsułek
Dostępny

Refluxiv - 90 kaps.

51,30 zł

Produkt występuje w małych i dużych kapsułkach.

 Produkt w mniejszych kapsułkach

Naturalne wsparcie dla osób zmagających się ze zgagą i nadkwaśnością 

Zadbaj o zdrowie żołądka

 Zawartość przeciwutleniaczy

Wysoka standaryzacja na składniki aktywne

Produkt wegański

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
3 15% 23,09 zł
  • Vegan Vegan
  • Standaryzowany Standaryzowany
  • Bez glutenu Bez glutenu
  • Polska firma Polska firma

Zgaga cię pali?

Refluxiv to preparat zawierający 4 składniki aktywne dla wsparcia osób borykających się z nadkwaśnością żołądka i zgagą.

  • Węglan magnezu reaguje w kontakcie z kwasem żołądkowym, tworząc dwutlenek węgla, wodę i chlorek magnezu. Reakcja ta zmniejsza kwasowość w żołądku, co może pomóc w łagodzeniu objawów zgagi lub niestrawności1,2,3. Oprócz tego w skład tego związku wchodzi 25,5% magnezu, co dodatkowo może pomóc zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek.

  • Mastika jest żywicą drzewa pistacjowego, która tradycyjnie była stosowana jako środek do leczenia chorób jamy ustnej i trawienia. Istnieją pewne dowody naukowe sugerujące, że mastika może mieć właściwości przeciwbakteryjne i hamować wzrost Helicobacter pylori, bakterii odpowiedzialnej za wiele przypadków chorób wrzodowych i zapalenia błony śluzowej żołądka4,5. Dodatkowo mastika znana jest z działania odświeżającego oddech6!
  • Oliwka europejska zawiera polifenole, takie jak oleuropeina, które wykazują silne właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Niektóre badania sugerują, że ekstrakt z oliwek może pomóc w redukcji objawów choroby refluksowej przełyku poprzez zmniejszenie stężenia kwasu solnego w żołądku i poprawę funkcjonowania zwieracza dolnego przełyku7,8. Zawarty w preparacie ekstrakt z oliwki europejskiej jest standaryzowany na 40% oleuropeiny.

  • Opuncja jest bogata w błonnik i polifenole, które wykazują właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Badania wskazują, że może ona pomóc w zmniejszeniu stężenia kwasu solnego w żołądku, tym samym łagodząc objawy choroby refluksowej przełyku9,10. Preparat zawiera wysokie stężenie ekstraktu z opuncji 10:1. 

Co to jest zgaga i refluks?

Zgaga i refluks to dwa różne zaburzenia pracy przewodu pokarmowego, ale często występujące razem. Zgaga to uczucie pieczenia i dyskomfortu w górnym odcinku jamy brzusznej oraz w klatce piersiowej, które wynika z cofania się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku. Zgaga może być objawem choroby refluksowej przełyku, która jest spowodowana osłabieniem mięśni dolnego zwieracza przełyku, który oddziela przełyk od żołądka11,12.

Refluks jest procesem, w którym treść żołądkowa cofa się z żołądka do przełyku. To normalne zjawisko zachodzące u zdrowych osób, ale gdy pojawia się zbyt często, jego efektem może być choroba refluksowa. Obie dolegliwości związane są z zaburzeniami procesu trawienia i stanowią poważny problem dla wielu ludzi. Można je leczyć poprzez zmianę stylu życia, dietę, domowe sposoby lub w przypadkach poważniejszych, nawet interwencję chirurgiczną13,14,15,16.

Co powoduje zgagę i refluks?

Refluks i zgaga to częste dolegliwości. Mają one różne przyczyny, ale najczęściej wynikają z zaburzeń w funkcjonowaniu dolnego zwieracza przełyku, który jest odpowiedzialny za utrzymywanie treści żołądkowej w żołądku i zapobieganie cofaniu się treści pokarmowej do przełyku.

Najczęstszą przyczyną refluksu jest choroba refluksowa przełyku, która powstaje na skutek osłabienia mięśni dolnego zwieracza przełyku. Innymi czynnikami mogącymi wpływać na refluks są: otyłość, ciąża, brak aktywności fizycznej, palenie papierosów, spożywanie dużej ilości tłustych i smażonych potraw, nadużywanie alkoholu i kofeiny, stres oraz niektóre leki13,14,15,16.

Ciekawią Cię przyczyny powstawania zgagi? Zgaga jest wynikiem cofania się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku. Może być spowodowana osłabieniem mięśni zwieracza dolnego przełyku i zwiększonym ciśnieniem w jamie brzusznej. Inne przyczyny zgagi to m.in. nadmierne spożywanie pokarmów bogatych w kofeinę, sód, alkohol, duże ilości jedzenia w jednym posiłku, ciążę, nadmierna masa ciała, stres i lęki, choroby układu pokarmowego, takie jak choroba wrzodowa żołądka, zapalenie błony śluzowej żołądka, infekcje Helicobacter pylori i wiele innych11,12.

Jakie są objawy zgagi i refluksu?

Do objawów zgagi zaliczamy: poczucie pieczenia w gardle, uczucie gorąca w klatce piersiowej i przełyku, odbijanie się, bóle brzucha, nudności, a nawet wymioty. Objawy refluksu żołądkowo-przełykowego to m.in. zgaga, odbijanie się, pieczenie w klatce piersiowej, trudności w połykaniu, bóle w klatce piersiowej, chrypka, suchy kaszel, kwaśny lub gorzki smak w ustach, bóle gardła, a także zaburzenia snu i senność w ciągu dnia11,12,13,14,15,16.

Warto jednak pamiętać, że objawy te mogą mieć różne przyczyny i powinny być zdiagnozowane przez lekarza, który przeprowadzi odpowiednie badania i zleci odpowiednie leczenie.

STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów. 

  • Marka: Yango®
  • GTIN: 5904194063344
Składnik aktywny 2 kapsułki %RWS*

Oliwka europejska - ekstrakt

   w tym oleuropeina (40%)

160 mg

64 mg

-

-

Opuncja - ekstrakt 10:1 160 mg -
Sproszkowana mastika 100 mg -

Węglan magnezu

   w tym magnez (25,5%)

220,6 mg

56,25 mg

-

15%

*RWS - referencyjna wartość spożycia

                            

Zalecane spożycie: 2 kapsułki raz dziennie.

Sposób użycia: Kapsułki połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku.

Składniki: węglan magnezu (magnez), ekstrakt z liści oliwki europejskiej (Olea europaea) standaryzowany na zawartość min. 40% oleuropeiny, ekstrakt z owoców opuncji figowej (Opuntia ficus-indica) 10:1, sproszkowana żywica z kory drzewa pistacjowego (Pistacia lantiscus var. Chia).  

Skład kapsułki: celuloza roślinna.

Informacja: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety  zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. 

Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o. 

Masa netto: 36,9g.

Ostrzeżenie: Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym.

Główny Inspektorat sanitarny: 2023/04/12/SD/99B1A1

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password