Diatomit - Okrzemki naturalne - 90 kaps.
Dostępny

Diatomit - Okrzemki naturalne - 90 kaps.

18,90 zł

 Naturalne źródło krzemionki

Czyste okrzemki słodkowodne

Amorficzny kształt

Ujemny ładunek elektryczny

Wysoka standaryzacja

Wsparcie układu trawiennego

Wzmocnienie włosów i paznokci

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
3 15% 8,51 zł
 • Vegan Vegan
 • Standaryzowany Standaryzowany
 • Bez glutenu Bez glutenu
 • Polska firma Polska firma

Diatomit - naturalna ziemia okrzemkowa

  Diatomit, czyli ziemia okrzemkowa lub ziemia diatomitowa, jest rozdrobnioną skałą osadową powstałą z pancerzyków okrzemek, czyli skorupek jednokomórkowych mikroskopijnych organizmów (tzw. fitoplankton), żyjących miliony lat temu w wodach słodkich i słonych. Zawarty w preparacie diatomit charakteryzuje:

  • Amorficzny kształt
  • Ujemny ładunek elektryczny
  • Wykorzystanie okrzemek słodkowodnych

  Diatomit w kapsułkach jest standaryzowany na wysoką zawartość aż 93% krzemionki, z czego 47% to krzem.

   

  Co to jest ziemia okrzemkowa?

  Ziemia okrzemkowa to prosty i starożytny skarb, który został niedawno ponownie odkryty przez współczesnych badaczy. Chociaż nie wszystkie rodzaje ziemi okrzemkowej mogą być stosowane wewnętrznie przez ludzi, diatomit wykorzystywany w suplementacji jest całkowicie bezpieczny do spożycia i często jest uznawany za "super food", czyli superżywność. Ziemia okrzemkowa ma białą lub żółtawobiałą barwę, miękką, porowatą i pylistą strukturę. Choć w składzie dominuje krzemionka, zawiera ona też szereg innych, niezbędnych dla zdrowia pierwiastków śladowych: glin, żelazo, wapń, magnez, fosfor, sód, potas i mangan w postaci tlenków.

  Co mówi nauka na temat stosowania diatomitu?

  1. Wsparcie zębów, kości i stawów

  Krzemionka w ziemi okrzemkowej może mieć wpływ na mocniejsze zęby, zdrowsze kości i bardziej elastyczne stawy. Według badania z 2007 roku opublikowanego w The Journal of Nutrition, Health and Aging, krzem w diecie jest korzystny dla zdrowej masy kostnej i tkanki łącznej1. Amorficzna ziemia okrzemkowa nie tylko wspiera prawidłowe procesy metaboliczne, ale ma również wymierny wpływ na gęstość mineralną kości2. Dodanie ziemi okrzemkowej do codziennej diety może mieć znaczący pozytywny wpływ na siłę i funkcje szkieletu3.

  2. Mocne włosy i paznokcie

  Produkty bogate w krzem mogą pomóc we wzmacnianiu włosów i paznokci. Stosowanie suplementów diety zawierających krzem jest dobrze znanym sposobem na wsparcie siły włosa, ograniczając jego wypadanie4,5. Krzemionka, obficie występująca w diatomicie naturalnym jest źródłem przyswajalnego krzemu.

  3. Walka z pasożytami

  Czy ziemia okrzemkowa może pomóc w walce z groźnymi pasożytami? To pytanie pozostaje poniekąd otwarte, ponieważ wciąż brakuje nam w tym zakresie badań przeprowadzonych na ludziach. Wiele badań na zwierzętach sugeruje jednak, że właściwości diatomitu mogą pomóc w oczyszczaniu układu pokarmowego z pasożytów. Ziemia okrzemkowa jest już od dawna stosowana do zwalczania pasożytów u zwierząt gospodarskich i domowych6,7,8.

  4. Wchłanianie składników odżywczych

  Okrzemki mogą wesprzeć nasz układ trawienny nie tylko pomagając pozbyć się pasożytów, ale i ułatwiając wchłanianie niezbędnych minerałów i innych składników odżywczych. Krzem jest głównym z naturalnie występujących pierwiastków śladowych w ludzkim ciele, a zdecydowana większość tego minerału pochodzi z naszej diety. Obecność krzemionki w większości ludzkich komórek sugeruje, że może ona odgrywać istotną rolę biologiczną9. Stwierdzono, że biodostępność krzemionki poprawia wchłanianie składników odżywczych dostarczanych w diecie10.

  5. Oczyszczanie organizmu z toksyn i wsparcie układu trawiennego

  Korzyści z ziemi okrzemkowej widać w całym układzie pokarmowym, a w szczególności jeśli chodzi o detoksykację jelit. Krzemionka może być korzystna w usuwaniu szeregu metali ciężkich i innych toksyn. Diatomit można stosować w celu ograniczenia gromadzenia się odpadów i poprawy zdrowia jelit, a dwutlenek krzemu może mieć wpływ na złagodzenie zaburzeń żołądkowo-jelitowych11.

  6. Ciśnienie krwi i zdrowie serca

  Krzemionka może mieć wpływ na utrzymanie elastyczności i wytrzymałości ścian naczyń krwionośnych i tętnic oraz wesprzeć ogólną kondycję serca. Badania wskazują, że krzemionka może zmniejszać ryzyko chorób serca i tętnic12. Za działanie to odpowiada krzem i kwas ortokrzemowy, które biorą udział w tworzeniu elastyny i kolagenu13,14.

  7. Wpływ na cholesterol

  Jedno z badań z udziałem suplementacyjnej formy diatomitu dotyczyło osób z wysokim poziomem cholesterolu. Uczestnicy przyjmowali suplement diety trzy razy dziennie przez osiem tygodni. Pod koniec badania całkowity cholesterol spadł średnio o 13%, cholesterol LDL i trójglicerydy nieznacznie się zmniejszyły, a „dobry” cholesterol HDL wzrósł15.

  Czy spożywanie ziemi okrzemkowej jest bezpieczne?

  Diatomit stosowany w przemyśle ma strukturę krystaliczną, przez co jest niezdatny do spożycia. Do celów suplementacyjnych nadaje się jedynie ziemia okrzemkowa jakości spożywczej – w postaci amorficznej. Przechodzi ona przez układ pokarmowy w niezmienionej postaci i nie dostaje się do krwioobiegu.

  Kobiety ciężarne, karmiące piersią i dzieci poniżej 12. roku życia nie powinny stosować ziemi okrzemkowej. Należy zachować ostrożność w przypadku chorób płuc lub astmy i unikać długotrwałego wdychania dużych stężeń ziemi okrzemkowej, gdyż może to doprowadzić do podrażnień układu oddechowego.

  STAWIAMY NA JAKOŚĆ!

  Suplementy YANGO produkujemy zachowując najwyższe rygory kontroli jakości. Dbamy o odpowiednie stężenie substancji czynnych i całkowite bezpieczeństwo produktów. Wierzymy, że w ten sposób możemy skutecznie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonych celów. 

  • Marka: Yango®
  • GTIN: 5904194063245
  Składnik aktywny 1 kapsułka 3 kapsułki
  Ziemia okrzemkowa
    w tym krzemionka (93%)
       z czego krzem (47%)
  320 mg
  297,6 mg
  140 mg
  960 mg
  892,8 mg
  420 mg

  Zalecane dawkowanie: 3 kapsułki raz dziennie.

  Sposób użycia: Kapsułki połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku.

  Składniki: 100% ziemia okrzemkowa.

  Skład kapsułki: celuloza roślinna.

  Podmiot odpowiedzialny: YANGO Sp. z o.o., ul. Granitowa 3/14, 02-681 Warszawa.

  Wyprodukowano w UE.

  Masa netto: 36,9g.

  Uwagi: Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

  Ostrzeżenie: Osoby przyjmujące leki przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Niewskazane dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym.

  Główny Inspektorat Sanitarny: 2023/02/08/SD/D46D92

  New Account Register

  Already have an account?
  Log in instead Lub Reset password