On:
list W: Dieta i odżywianie person Dodane przez:

Naturalne metody walki z nadciśnieniem

Sprawdź, jak nie dać się nadciśnieniu.

NATURALNE METODY WALKI Z NADCIŚNIENIEM

Nadciśnienie to problem z, którym borykają się osoby w każdym wieku. Syndromy, które mogą świadczyć o zbyt wysokim ciśnieniu krwi to między innymi : częste bóle głowy, bezsenność, potliwość, zawroty głowy, czy także zbyt szybka praca serca. W przypadku gdy zaobserwujemy wymienione wyżej objawy, zalecamy by urozmaicić codzienną dietę w produkty bogate w witaminę C (nadciśnieniu sprzyja jej chroniczny brak). Niestety, z reguły ta metoda nie wystarczy w walce z nadciśnieniem - trzeba zrobić coś więcej.

CO NALEŻY ZROBIĆ?

Lekarze w przychodniach przywykli do wypisywania drogich recept i rzadko wspominają o tańszych, a zarazem naturalnych metodach walki z tą chorobą. Przede wszystkim, warto wyeliminować z diety produkty, które zawierają w sobie dużą ilość soli np. chipsy czy słone paluszki. Osoby mające problemy z nadciśnieniem powinny spożywać jej tylko około 4g w ciągu doby. Picie kawy również powoduje nagłe skoki ciśnienia w organizmie. Jednak rozsądne korzystanie z tej używki, nie powinno powodować jakichś wyraźnych powikłań, jednakże picie np. 1 litra kawy w ciągu doby jest delikatnie mówiąc, nie wskazane. Szkodliwymi substancjami, które przyczyniają się do wzrostu ciśnienia we krwi to tytoń, alkohol oraz narkotyki. Jeżeli zależy nam na szybkiej poprawie samopoczucia, i redukcji ciśnienia, należy natychmiast odstawić wszystkie wyżej wymienione „dobra”.

ĆWICZENIA, KTÓRE MOGĄ POMÓC

Rewelacyjną metodą na to, by zachować odpowiednie ciśnienie we krwi, mogą okazać się regularne ćwiczenia. Poranna i wieczorna gimnastyka (skłony, przysiady, rozciąganie ) może przynieść pożądany efekt w zaskakująco szybkim czasie. Osobom starszym polecamy cykl treningów na pływalni. Łatwiej jest wykonać niektóre ćwiczenia w wodzie, zachowując zadowalający efekt.

ZADBAJ O SEN

Aby pięknie przypieczętować wszystkie wyrzeczenia oraz wysiłki, należy pamiętać o zadbaniu o zdrowy i spokojny sen. Starajmy się utrzymać stałą temperaturę w pokoju w którym śpimy, nie oglądać telewizji przed snem, a także nie kłaść się spać od razu po kolacji. Zachowanie regularności w przespanych godzinach jest także istotnym elementem zdrowego i spokojnego snu.


Bibliografia

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password