Ubichinon, a ubichinol - koenzym Q10
Poznaj różnice między ubichinonem, a ubichinolem.
UBICHINON PRZEKSZTAŁCA SIĘ W UBICHINOL
Po zażyciu koenzymu Q10 w organizmie zachodzi transformacja enzymu ubichinonu w ten , który ma najwyższe właściwości lecznicze tj. w ubichinol. Im lepsza rozpuszczalność ubichinonu i im wyższy jego poziom, tym prędzej możemy mówić o surowcu wysokiej jakości. Dopiero po przekształceniu obu enzymów, organizm zaczyna skutecznie wchłaniać koenzym Q10.
RÓŻNICE POMIĘDZY UBICHINONEM A UBICHINOLEM
Ubichinol jest zredukowaną postacią ubichinonu. Z tego powodu jest narażony na utlenianie. Jeśli dojdzie do utlenienia produktu, ubichinol z powrotem przybierze postać ubichinonu.
Inną różnicą między ubichinolem a ubichinonem jest kolor. Ubichinol ma barwę mleczno-białą, zaś ubichinon posiada kolor przypominający żółć.
Prostym sposobem na sprawdzenie czy stosowany przez nas produkt bazuje na ubichinonie, czy na ubichinolu (oprócz informacji na opakowaniu) jest otwarcie kapsułki i weryfikacja koloru substancji.
CHARAKTERYSTYKA DZIAŁANIA
Ubichinol i ubichinon spowalniają proces starzenia nawet do 45 %. |
W większości badań dotyczących koenzymu Q10, naukowcy przeprowadzali je na ubichinonie. W badaniu klinicznym na grupie pacjentów cierpiących na choroby sercowe, w którym został wykorzystany właśnie ubichinon, stwierdzono spadek ryzyka śmierci o 43%. Inne badania, także bazujące na ubichinonie, przedstawiają 54 procentowy spadek śmiertelności u osób starszych, które w swojej diecie uwzględniały koenzym Q10.
Co ciekawe, przeprowadzone badania na gryzoniach dowodzą, że i ubichinol i ubichinon spowalniają proces starzenia nawet do 45 %.