On:
list W: Układ krążenia person Dodane przez:

Ubichinon, a ubichinol - koenzym Q10

Poznaj różnice między ubichinonem, a ubichinolem.

UBICHINON PRZEKSZTAŁCA SIĘ W UBICHINOL

Po zażyciu koenzymu Q10 w organizmie zachodzi transformacja enzymu ubichinonu w ten , który ma najwyższe właściwości lecznicze tj. w ubichinol. Im lepsza rozpuszczalność ubichinonu i im wyższy jego poziom, tym prędzej możemy mówić o surowcu wysokiej jakości. Dopiero po przekształceniu obu enzymów, organizm zaczyna skutecznie wchłaniać koenzym Q10.

RÓŻNICE POMIĘDZY UBICHINONEM A UBICHINOLEM

Ubichinol jest zredukowaną postacią ubichinonu. Z tego powodu jest narażony na utlenianie. Jeśli dojdzie do utlenienia produktu, ubichinol z powrotem przybierze postać ubichinonu.

Inną różnicą między ubichinolem a ubichinonem jest kolor. Ubichinol ma barwę mleczno-białą, zaś ubichinon posiada kolor przypominający żółć.

Prostym sposobem na sprawdzenie czy stosowany przez nas produkt bazuje na ubichinonie, czy na ubichinolu (oprócz informacji na opakowaniu) jest otwarcie kapsułki i weryfikacja koloru substancji.

CHARAKTERYSTYKA DZIAŁANIA

Ubichinol i ubichinon spowalniają proces starzenia nawet do 45 %.

W większości badań dotyczących koenzymu Q10, naukowcy przeprowadzali je na ubichinonie. W badaniu klinicznym na grupie pacjentów cierpiących na choroby sercowe, w którym został wykorzystany właśnie ubichinon, stwierdzono spadek ryzyka śmierci o 43%. Inne badania, także bazujące na ubichinonie, przedstawiają 54 procentowy spadek śmiertelności u osób starszych, które w swojej diecie uwzględniały koenzym Q10.

Co ciekawe, przeprowadzone badania na gryzoniach dowodzą, że i ubichinol i ubichinon spowalniają proces starzenia nawet do 45 %.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password