On:
list W: Cukrzyca person Dodane przez:

Grzyby maitake a cukrzyca

Sprawdź, dlaczego maitake może pomóc osobom chorym na cukrzycę.

MAITAKE POMOCNE W LECZENIU CUKRZYCY

Rośliny i grzyby naturalnie występujące w przyrodzie często wykazują istotne właściwości lecznicze i stosowane w przemyślany sposób są w stanie przynieść ogromną ilość korzyści dla zdrowia człowieka. Idealnym przykładem leczniczego grzyba jest maitake – żagwica listkowata. Wśród szeregu pozytywnych skutków spożywania grzybów maitake naukowcy wskazują między innymi na wsparcie organizmu w walce z cukrzycą.

W JAKI SPOSÓB MAITAKE POMAGA W WALCE Z CUKRZYCĄ?

Maitake to gatunek grzyba wyjątkowo ceniony w medycynie dalekowschodniej. Analizując jego skład, pomiędzy licznymi minerałami i witaminami, naukowcy potwierdzili obecność inhibitorów enzymu α-glukozydazy. α-glukozydaza wykazuje działanie w jelicie cienkim, rozbijając cząsteczki cukrów złożonych do glukozy. Maitake, hamując działanie enzymu, spowalnia rozpad węglowodanów. Dzięki temu glukoza wchłaniana jest w przewodzie pokarmowym stopniowo, co oddziałuje na zmniejszenie jej poziomu we krwi. Ponadto, obserwacje kliniczne sugerują, że substancje zawarte w żagwicy listkowatej zwiększają insulinowrażliwość tkanek. Właściwość ta bezpośrednio przekłada się na fakt, że pod wpływem hormonu poziom cukru obniżany jest bardziej efektywnie i zauważalnie szybciej. Kiedy komórki są bardziej wrażliwe na działanie insuliny, już mniejsze jej stężenia są w stanie przynieść pożądany skutek w postaci obniżenia wskaźnika glukozy we krwi.

MAITAKE LEPSZE NIŻ LEKI?

Maitake wspiera organizm w walce z cukrzycą na zasadzie podobnych mechanizmów, co większość leków przeciwcukrzycowych. Warto zauważyć, że substancje zawarte w grzybie są w pełni naturalne i nie wykazują skutków ubocznych. Nie jest możliwe traktowanie substancji naturalnych jako kompletnej terapii przeciwcukrzycowej, lecz z pewnością warto włączyć żagwicę listkowatą do codziennej diety, by dzięki jej naturalnym właściwościom zwiększyć skuteczność działania leków przepisanych przez diabetologa.


Bibliografia

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password