On:
list W: Ból person Dodane przez:

Kadzidłowiec Boswellia serrata i jego wpływ na zdrowie stawów

BOSWELLIA A STAWY I KOŚCI

Kadzidłowiec (Boswellia serrata) to roślina rosnąca przede wszystkim w Indiach, a także w niektórych rejonach Afryki. Surowiec ten wykorzystywany jest od lat przy problemach z układem kostnym, a także eliminuje stany zapalne w organizmie.

KWASY BOSWELIOWE I AKBA

Ekstrakt z kadzidłowca zawiera średnio od 20% do 65% kwasów bosweliowych. Jednym z ważniejszych rodzajów tych kwasów jest AKBA (kwas acetylo-11-keto-beta-bosweliowy), który to właśnie ma najsilniejsze działanie przeciwzapalne. AKBA odpowiada w dużym stopniu za leczenie zapalnych stanów reumatycznych. Ponadto kwasy bosweliowe poprawiają ukrwienie stawów, chronią chrząstkę stawową przed szkodliwymi działaniami niektórych enzymów, a także są odpowiedzialne za zmniejszanie obrzęków i łagodzenia bólu, a co za tym idzie zmniejszenia poziomu białych krwinek w organizmie. Ekstrakt taki jest wskazany dla osób, które zmagają się z problemami związanymi z ogólną ruchliwością stawów. Wieloletnie badania wykazały, że wyciągi z kadzidłowca mają łagodny wpływ na organizm człowieka i nie wywołują skutków ubocznych. Szczególnie poleca się je osobom, które nie mogą zażywać aspiryny czy leków niesteroidowych z powodu problemów zdrowotnych układu pokarmowego.

W składzie chemicznym Boswellia Seratta, oprócz kwasu AKBA o właściwościach przeciwzapalnych, możemy znaleźć również olejki aromatyczne (substancje zapachowe) oraz polisacharydy (wielocukry), które są dobrze rozpuszczalne w wodzie i nie są szkodliwe dla organizmu. Surowiec ten można stosować w postaci kapsułek jako suplement diety.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password