On:
list W: Sport i ćwiczenia person Dodane przez:

Nordic Walking - zyskaj zdrowie maszerując z kijami

NORDIC WALKING – 2 KIJE I CZŁOWIEK

Nordic walking to coraz popularniejsza forma rekreacji, polecana w celu utrzymania aktywności fizycznej. Odzwierciedla naturalny chód, tyle że z kijkami w dłoniach. Polega na szybkim, pieszym przemieszczeniu się ze specjalnymi kijami. Nordic walking wymyślono niemal 100 lat temu (lata 20 XX wieku) w Finlandii, gdzie miał być formą treningu dla narciarzy biegowych – spopularyzował się jednak dopiero z początkiem XXI wieku.

CO ZYSKASZ, „CHODZĄC Z KIJAMI”?

Trening ten pozwoli Ci zaangażować dużo grup mięśni do pracy, co czyni go dosyć kompleksowym. Możesz liczyć na spalanie większej ilości kalorii, niż miałoby to miejsce w przypadku tradycyjnego marszu. Dodatkowo ruch ten jest „stabilniejszy” od marszu dzięki efektywnemu wykorzystaniu kijków. Nordic Walking jest bezpieczny dla stawów, co z pewnością docenią osoby starsze, jak również osoby otyłe. Rozwiniesz siłę i wytrzymałość ramion, a pokonywanie dłuższych dystansów stanie się proste jak nigdy dotąd.

DLA KOGO?

Nordic Walking mogą uprawiać osoby na całym świecie, w każdym wieku i stanie zdrowia. Jeżeli obawiasz się popełnienia błędów w trakcie treningu, dobrym rozwiązaniem może okazać się rozpoczęcie go pod okiem instruktora. W ten sposób zyskasz pewność, że wykorzystywana technika jest poprawna.

KORZYŚCI DLA ZDROWIA

- usprawnienie pracy układu oddechowego
- usprawnienie pracy układu sercowo-naczyniowego
- zwiększenie poboru tlenu
- rozwinięcie mięśni kończyn górnych i dolnych
- wzmocnienie mięśni tułowia
- zwiększenie mobilności górnego odcinka kręgosłupa
- spalanie 20-40% więcej kalorii niż przy szybkim chodzie

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE KIJE?

Aby zabrać się na poważnie za uprawianie Nordic Walking-u, musimy liczyć się z zakupem właściwych dla nas kijków o długości 65-70% naszej wysokości (przykładowo jeśli mierzysz 170cm, powinieneś używać kijów o długości około 115cm). Cena kijów waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, zależnie od jakości wykonania. Na rynku spotkamy zarówno kije o regulowanej długości (teleskopowe), jak i takie, gdzie nie ma możliwości regulowania długości.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password