On:
list W: Ból person Dodane przez:

Reumatoidalne zapalenie stawów a kadzidłowiec

RZS to ciężkie schorzenie, lecz ta substancja może pomóc.

RZS, A BOSWELLIA SERRATA

Reumatoidalne Zapalenie Stawów (RZS) jest chorobą przewleką, co powoduje, że trwa przez długi okres czasu i jest chorobą nieuleczalną. Ludzie cierpiący na tę dolegliwość skarżą się na ból, obrzęk oraz sztywność rąk oraz stóp, lecz zapalenie może dotyczyć również innych stawów. Medycyna naturalna może okazać się pomocna przy tym schorzeniu, za sprawą właściwości kadzidłowca indyjskiego, który korzystnie wpływa na stawy.

LECZENIE TRWA DŁUGO

Leczenie RZS metodami powszechnie stosowanymi, trwa długi okres czasu i często zdarza się, że rekonwalescencja wcale nie przynosi zamierzonych efektów. Ostatnimi czasy wiele osób cierpiąca na tą przypadłość, decyduje się na medycynę naturalną. Jak dotąd, nie znaleziono sposobu na całkowite wyleczenie Reumatoidalnego Zapalenia Stawów, chociaż wprowadzenie pewnych zmian do swojego stylu życia, może pomóc uśmierzyć ból oraz zniwelować objawy wywołane te schorzenie.

SUPLEMENTACJA MOŻE POMÓC

Do konwencjonalnego sposobu leczenie warto stosować dodatkowe suplementy, co może pomóc w złagodzeniu objawów oraz pozwolić zahamować dolegliwości. Są przypadki, w których objawy wywołane przez chorobę mogą zniknąć za sprawą odpowiedniej suplementacji. Polecane preparaty to ekstrakty na bazie kurkumy curcuma longa, a także kadzidłowca indyjskiego boswellia serrata. Obie substancje wyróżnia silne działanie przeciwzapalne.

KADZIDŁOWIEC INDYJSKI NA STAWY

Naturalną substancją której warto się przyjrzeć jest Boswellia serrata. Jest to gatunek roślin z rodziny osoczynowatych pochodzący z Indii, który możemy nazwać również Kadzidłowcem. Boswellia jest stosowana tradycyjnie w medycynie ajurwedyjskiej. Może być dodatkowym suplementem do konwencjonalnego leczenia przy zapaleniu stawów. Stosowany systematycznie preparat, dzięki działaniu przeciwzapalnemu pomaga uśmierzyć ból oraz obrzęk w stawach. Przy dolegliwościach związanych z RZS ważne jest dostarczanie wystarczających ilości kwasów bosweliowych, które znajdziemy w preparatach na bazie Kadzidłowca Indyjskiego. Przeprowadzone badania potwierdziły, że ekstrakt  z kadzidłowca znacznie poprawia ruchliwość przy zginaniu stawów, zmniejsza obrzęk oraz chroni przed utratą tkanki chrzęstnej, co może być wywołane zapaleniem.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password