On:
list W: Układ nerwowy person Dodane przez:

3 kroki do zdrowszego snu

Spokojny sen jest kluczowym elementem naszego życia - odpowiada za regenerację całego ciała i umysłu. Jego niewielka ilość lub zła jakoś powoduje między innymi zmęczenie, rozkojarzenie, osłabienie układu odpornościowego a nawet skłonności do otyłości. Stosowanie się do poniższych wskazówek zapewni zdrowy i beztroski sen przez długie lata.

Przed snem zaleca się wypicie naparu z męczennicy cielistej. Roślina ta ma właściwości uspakajające i wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Ziele męczennicy nie powoduje uzależnienia.

Kolejnym polecanym surowcem przy bezsenności jest melisa lekarska. Napar z liści melisy stosuje się doustnie jako środek uspakajający przy stanach pobudzenia nerwowego. Ponadto właściwości tej rośliny zwiększają wydzielanie soku żołądkowego i żółci w organizmie.
Oprócz stosowania naturalnych surowców, można także przyjmować suplementy diety, które wpływają korzystnie na jakość snu. Najbardziej rekomendowane przez dietetyków są suplementy pochodzenia naturalnego, które w swoim składzie przede wszystkim zawierają witaminy wzmacniające organizm, a także aminokwasy odpowiadające za prawidłową pracę układu nerwowego. Posiada naturalne składniki takie jak: aminokwas L-tryptofan, melatonina, witaminy z grupy B.

Istnieje wiele olejków eterycznych, które pomagają w zaśnięciu i obniżają poziom stresu. Wszystkie poniższe surowce zaleca się stosować do wieczornej kąpieli.

  • Olejek z jałowca działa wzmacniająco i relaksująco, pomaga przy zaburzeniach snu.
  • Olejek majerankowy ma silne właściwości uspakajające, rozluźniające
  • Olejek z lawendy zwalcza stany niepokoju i nerwowości

Należy pamiętać, że kluczowym czynnikiem do uzyskania zdrowego i głębokiego snu jest stosowanie odpowiedniej diety. Kategorycznie zabrania się jedzenia posiłków ciężkostrawnych krótko przed snem, a także picia w dużych ilościach kawy i alkoholu. W zalecanej diecie powinny znaleźć się produkty, zawierające duże ilości magnezu, potasu i wapnia, ponieważ w znacznym stopniu wspomagają układ nerwowy.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password