On:
list W: Medycyna naturalna person Dodane przez:

Kadzidłowiec indyjski a choroba Crohna

Kadziłowiec indyjski pomaga w zapalnych chorobach jelit.

Czym jest choroba Crohna?

Choroba Crohna, a dokładniej choroba Leśniowskiego-Crohna, to nieswoista choroba zapalna jelit. Może obejmować cały przewód pokarmowy od jamy ustnej aż do odbytu albo przejawiać się stanem zapalnym, który atakuje tylko jego odcinek. Warto mieć na uwadze, że ryzyko chorób zapalnych wciąż wzrasta. Brytyjskie badania wykazały, że liczba zachorowań na choroby zapalne jelit zwiększa się dwukrotnie co dekadę.

Boswellia serrata a zapalenie jelit

Boswellia serrata (kadzidłowiec) jest naturalną żywicą wydobywaną z drzew, głównie na terenie Indii. Udowodniono, że ekstrakt z kadzidłowca skutecznie oddziałuje na choroby zapalne ludzkiego organizmu. Naukowcy prowadzą coraz więcej badań nad właściwościami tej rośliny. Nie jest tajemnicą, że kwasy boswelliowe wpływają pozytywnie na zdrowie. W badaniach stwierdzono, że u 14 na 20 pacjentów z dolegliwościami związanymi z chorobą Crohna boswellia działa łagodząco. Ekstrakt z boswelli ma za zadanie utrzymanie remisji tak długo, jak to tylko możliwe.

Kwasy bosweliowe łączone z suplementami

Kadzidłowiec może być stosowany również z ziołami oraz innymi suplementami wspomagającymi organizm przy chorobie Crohna. Udowodniono, że kwasy bosweliowe działają podobnie do ibuprofenu – także mają właściwości przeciwzapalne. Jednak ekstrakt z boswelli jest produktem naturalnym, więc nie wywołuje tylu skutków ubocznych. W leczeniu zapalenia jelita od półwiecza podstawowymi lekami są preparaty kwasu 5-aminosalicylowego (5-ASA), a dokładniej: sulfasalazyna oraz mesalazyna. Jednakże, jeśli weźmiemy pod uwagę skuteczność oraz bezpieczeństwo, ekstrakt z boswelli wydaje się bardziej rozsądnym, korzystniejszym rozwiązaniem.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password