On:
list W: Medycyna naturalna person Dodane przez:

Kordyceps – naturalny afrodyzjak

Badania udowodniły, że ten dalekowschodni grzyb wzmaga potencję.

Kordyceps– naturalny afrodyzjak

Zgodnie ze statystykami, obniżone libido i problemy z potencją to jedne z najczęstszych powodów wizyt u seksuologów. Lekarze w takich wypadkach często zalecają stosowanie afrodyzjaków – substancji pozytywnie wpływających na popęd i wydajność seksualną. Specjaliści zalecają szczególnie produkty naturalne, podkreślając ich wysoką skuteczność idącą w parze z bezpieczeństwem stosowania. Do grupy naturalnych afrodyzjaków zalicza się kordyceps – maczużnik chiński, grzyb stosowany od wieków w tradycyjnej medycynie dalekowschodniej.

Maczużnik chiński a testosteron

Jednym z najsilniejszych aktywatorów libido jest testosteron – główny hormon płciowy mężczyzn, obecny jednak także w organizmie kobiet. Istotnym faktem jest, że hormon ten nie powinien być podawany do organizmu z zewnątrz, gdyż takie działanie hamuje jego naturalną syntezę.

Właściwa ilość produkowanego hormonu przekłada się na nie tylko na podwyższone libido, lecz także na prawidłowe funkcjonowanie wątroby, wytrzymałość kości, wzrost masy mięśniowej, a u mężczyzn – także na zdrowie prostaty, jakość erekcji i produkcję plemników.

Kordyceps pomaga utrzymać właściwy poziom testosteronu w organizmie – działa bezpośrednio na rozsiane w jądrach komórki śródmiąższowe Leydiga, których funkcją jest wytwarzanie testosteronu.

Kordyceps wzmaga potencję

Poprawna erekcja uzależniona jest od napływu wystarczającej ilości krwi do prącia oraz powiększenia ciał jamistych. Seksuolodzy doszli do wniosku, że kordyceps może stanowić wsparcie w problemach z potencją nie tylko ze względu na podwyższenie poziomu testosteronu – udokumentowane jest, że maczużnik chiński ma działanie naczyniorozszerzające. Dzięki relaksacji naczyń krwionośnych grzyb ułatwia napływ krwi do członka i osiągnięcie wzwodu.

Należy zauważyć, że rozszerzanie naczyń nie jest jedynym sposobem, na który kordycpes wzmaga potencję. Naukowcy twierdzą, że substancje czynne obecne w maczużniku chińskim działają bezpośrednio na śródbłonek naczyń, wspomagając wydzielanie tlenku azotu. Związek ten postrzegany jest jako główny mediator erekcji – od jego obecności zależą zarówno jakość, jak i długość wzwodu.


Bibliografia

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password