On:
list W: Medycyna naturalna person Dodane przez:

Kordyceps – wsparcie w depresji

Wpływa pozytywnie na kondycję organizmu, a także zwalcza objawy depresji.

Trudna choroba duszy

Dobre samopoczucie jest ważne dla każdego z nas. Na drodze do czerpania radości z życia może stanąć depresja – choroba objawiająca się obniżeniem nastroju, zaburzeniami apetytu i rytmu dobowego lub anhedonią, czyli brakiem odczuwania przyjemności. Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia zaburzenia depresyjne dotykają nawet 350 milionów ludzi na całym świecie. Ta niepokojąca liczba wzrasta z roku na rok.

Wbrew powszechnie panującej opinii dzięki umiejętnie prowadzonej psychoterapii oraz właściwie stosowanej suplementacji depresja może być skutecznie leczona. Medycyna naturalna sugeruje stosowanie naturalnych produktów o działaniu antydepresyjnym, podkreślając ich wysoką skuteczność połączoną z niską toksycznością. Do takich darów natury zalicza się kordyceps, czyli maczużnik chiński – grzyb gatunku Cordyceps sinensis.

Maczużnik pomaga zachować równowagę umysłu

Kordyceps od setek lat wykorzystywany jest na Dalekim Wschodzie jako skuteczne wsparcie w walce z pogorszeniem nastroju i niemocą. Współczesne badania potwierdzają skuteczność tego grzyba w walce z objawami depresji. Naukowcy odkryli, że substancje zawarte w maczużniku chińskim stymulują układ dopaminergiczny, co przekłada się na zwiększenie poczucia motywacji, zadowolenia i przyjemności. Co więcej, poprawa transmisji dopaminergicznej w obrębie mózgu wspomaga procesy uczenia oraz sprzyja zachowaniu równowagi hormonalnej.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Należy pamiętać, że dobre samopoczucie zależy od sprawnego funkcjonowania całego organizmu. Obszar przeciwdepresyjnego działania kordycepsu nie kończy się w obrębie mózgu – spożywanie grzyba wzmacnia cały organizm, pomagając osiągnąć poczucie wewnętrznej siły i energii witalnej.

Nie bez znaczenia są także odkrycia najnowszych badań, opisujących istotną rolę maczużnika chińskiego w detoksykacji organizmu. W składzie kordycepsu można odnaleźć liczne substancje o potencjale antyoksydacyjnym, które hamują procesy starzenia komórkowego i zmniejszają ryzyko rozwoju nowotworów. Naukowcy podkreślają także inne właściwości maczużnika wpływające pozytywnie na zdrowie – pomaga on w regulacji gospodarki cukrowej i zwiększeniu wydolności fizycznej organizmu.


Bibliografia

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password