On:
list W: Medycyna naturalna person Dodane przez:

Właściwości liści bambusa

Na uwagę zasługują liście, które jak się okazuje, mogą mieć zdrowotny wpływ na organizm.

Wyjątkowa trawa

Bambus (Bambusa Shreb.) jest rośliną wieloletnią spokrewnioną blisko z występującymi powszechnie trawami. Znanych jest ok. 130 gatunków rośliny, wszystkie występują w tropikalnej i subtropikalnej Azji. W przeciwieństwie do większości traw bambus jest wysoki, może nawet osiągać wysokość 20 metrów, a pędy drewnieją.

Jest uprawiany, pozyskuje się z niego lekki i wytrzymały materiał budowlany, stolarski i galanteryjny. Poza tym młode pędy stosuje się w kuchni jako jarzynę. Na uwagę zasługują liście, które jak się okazuje, mogą mieć zdrowotny wpływ na organizm.

Herbatka z liści bambusa

Liście bambusa najczęściej stosowane są w postaci herbaty. Taki napar zawiera dużo witamin i minerałów, a także przeciwutleniaczy, które powodują unieszkodliwienie wolnych rodników – substancji odpowiedzialnych za procesy starzenia. Wolne rodniki mogą też inicjować powstawanie nowotworów, bambus chroni więc także i przed tą chorobą.

Jednym z przeciwutleniaczy jest krzemionka, która powoduje także zmniejszenie cellulitu, wzmocnienie włosów oraz paznokci oraz poprawę funkcjonowania mózgu i serca.

Bambus a układ pokarmowy

Herbatka oczyszcza organizm z toksyn, a stosowana regularnie usprawnia pracę jelit i pozytywnie wpływa na florę bakteryjną układu pokarmowego. Pozwala to na pozbycie się takich problemów jak wzdęcia, gazy, zaparcia i biegunki. Uregulowanie pracy układu pokarmowego pozwala pozbyć się nadmiaru kilogramów i utrzymać wagę na pożądanym poziomie bez efektu jojo.

Bambusowy detoks

Duża zawartość przeciwutleniaczy powoduje, że herbata z liści bambusa świetnie nadaje się na detoks. Wpływa pozytywnie na wątrobę, powodując jej odciążenie.


Bibliografia

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1756464616000669
https://www.researchgate.net/profile/YOGESH_TRIPATHI/publication/277956920_Evaluation_of_Total_Polyphenol_and_Antioxidant_Activity_of_Leaves_of_Bambusa_nutans_and_Bambusa_vulgaris/links/5577c1f108ae7536375394c9.pdf
http://ijpsr.com/bft-article/analgesic-and-antipyretic-activities-of-ethanolic-extract-of-bambusa-arundinacea-leaves/?view=fulltext


Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password