On:
list W: Piękno i uroda person Dodane przez:

Jak chudnąć szybciej? 5 sposobów

Poznaj 5 prostych sposobów na przyspieszenie metabolizmu. Dzięki ich wdrożeniu do codzienności, zyskasz szybką przemianę materii, a to pozwoli Ci szybciej zgubić zbędne kilogramy!

  1. Rozpocznij dzień od szklanki wody. Woda pobudzi Twój metabolizm przyspieszając przemianę materii. Dodatkowo wypełni żołądek, więc jedząc śniadanie powinieneś zjeść mniej, niż zazwyczaj, ze względu na uczucie pełnego żołądka.
  2. Wykonuj ćwiczenia aerobowe. Aeroby takie jak rower, szybki chód, czy basen również podkręcą na wyższy poziom Twój metabolizm. Trening aerobowy powinien trwać minimum 30 minut, gdyż w praktyce dopiero po około 15 minutach Twój organizm rozpocznie proces spalania tkanki tłuszczowej. Trening aerobowy nie powinien trwać dłużej niż 60 minut.
  3. Ogranicz spożycie cukru w godzinach wieczornych. Na dobrą sprawę najwięcej węglowodanów powinieneś dostarczać do organizmu o poranku i w południe. Godziny wieczorne powinny być zarezerwowane dla lekkostrawnych posiłków. Najlepiej jest wyrobić sobie nawyk, polegający na spożywaniu ostatniego posiłku w ciągu dnia minimum 4 godziny przed pójściem spać. Dzięki temu zawsze zdążysz spalić przyswojone kalorie, przez co nie zdążą zmagazynować się w postaci dodatkowej tkanki tłuszczowej.
  4. Jedz mniej, ale częściej. Jeśli zależy Ci na szybszej utracie kilogramów, powinieneś zwiększyć ilość spożywanych posiłków, zmniejszając jednocześnie kaloryczność każdego z nich. 5 posiłków po 400 kalorii jest o wiele lepszym dla odchudzania systemem, niż 3 posiłki po 660 kalorii. Najlepiej zachować pomiędzy kolejnymi posiłkami około 3-godzinne odstępy.
  5. Jedz o regularnych godzinach. Twój organizm w pewnym sensie funkcjonuje jak program – pamięta o której powinieneś zjeść, aby zachować dobowy cykl trawienny. Dbając o regularność w posiłkach, zapewnisz organizmowi wydajność w trawieniu i w przyswajaniu wartości odżywczych z pokarmów. Twój żołądek oraz wątroba z pewnością będą Ci wdzięczne!

Poznaj także produkty wspierające odchudzanie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password