Shitake a odchudzanie

SHITAKE WSPIERA ODCHUDZANIE

Otyłość to jedna z współczesnych chorób cywilizacyjnych. Zbyt duża zawartość tkanki tłuszczowej odkładanej w organizmie stanowi problem dla estetyki ciała, komfortu życia, ale przede wszystkim – dla zdrowia. Racjonalna dieta i aktywność fizyczna to elementy kluczowe dla trwałej utraty zbędnych kilogramów, a cały proces może zostać przyspieszony przez włączenie do diety odpowiednich pokarmów zawierających związki wspomagające redukcję masy ciała, takich jak grzyby shitake.

DLACZEGO SHITAKE POMAGA SCHUDNĄĆ

Shitake, w Polsce znany jako twardnik japoński, od lat stosowany jest w medycynie dalekiego wschodu. Jedną z jego licznych klinicznie potwierdzonych zalet jest wsparcie organizmu w utracie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Składa się na to działanie wielu zawartych w grzybie substancji. Jednym z mechanizmów działania shitake jest wpływ na gospodarkę tłuszczową organizmu. Dzięki m.in. eritadeninie i nasyconym kwasom tłuszczonym, moduluje poziom cholesterolu, trójglicerydów i wolnych kwasów tłuszczowych we krwi. Wskutek regularnego spożywania twardnika japońskiego, zmniejsza się tendencja do odkładania tłuszczu w organizmie.

Innym związkiem, jaki możemy znaleźć w shitake jest beta-glukan. Jest to polisacharyd obecny w ścianach komórkowych niektórych gatunków grzybów i zbóż. W toku badań klinicznych potwierdzono, że beta-glukan ma wyraźny wpływ na odczuwanie sytości i zmniejszenie ilości spożywanego pokarmu. Ponadto, jego działanie regulujące ruchy perystaltyczne jelit wpływa na zwiększenie efektywności trawienia i zmniejsza ryzyko rozwoju chorób układu pokarmowego.

WARTOŚCI ODŻYWCZE GRZYBA SHITAKE

Shitake charakteryzuje się szczególnie bogatym składem. Wysoka zawartość minerałów i witamin z grupy B idąca w parze z wyjątkowo małą kalorycznością sprawia, że włączenie grzybów shitake do codziennej diety jest świetnym wyborem dla osób pragnących zredukować masę ciała i utrzymać zdrową sylwetkę.

100g shitake zawiera:
Wartość kaloryczna (kcal) 33
Tłuszcz 0,5g
Białko 2,2g
Węglowodany 7g
Błonnik 2,5g
Potas 304mg
Sód 9mg
Wapń 2mg
Witamina D 18IU
Magnez 20mg
Żelazo 0,4mg
Witamina B6 0,3mg
Kwas foliowy 13µg

 

[su_accordion]
[su_spoiler title="Bibliografia" style="fancy"] https://draxe.com/shiitake-mushrooms/
http://ro.uow.edu.au/cgi/viewcontent.cgi?article=4657&context=theses [/su_spoiler]
[/su_accordion]

:

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password