On:
list W: Ból person Dodane przez:

Glukozamina - specyfik regenerujący stawy

Glukozamina to substancja, która naturalnie występuję w organizmie ludzkim, dzięki temu jest bardzo dobrze tolerowana przez większość osób. Glukozamina jest podstawowym budulcem związków znajdujących się w chrząstce stawowej, ponadto stanowi niezbędny składnik kolagenu, który to nadaje elastyczność tkance łącznej w ścięgnach. Glukozamina jest obecna w takich produktach jak małże, krewetki, kraby- czyli w większości owoców morza, choć znaleźć ją można również w kukurydzy z gatunku Zea mays.

Głównym działaniem tej substancji jest wzmocnienie i regeneracja chorych stawów oraz jak największa eliminacja bólu związana z tymi dolegliwościami. Pod względem chemicznym glukozamina może występować w kilku postaciach:
• Siarczan glukozaminy
• Jodowodorek glukozaminy
• Chlorowodorek glukozaminy
• N-acetylo- glukozamina

Wszystkie powyższe składniki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania stawów. Największe zastosowanie znalazł siarczan glukozaminy, ze względu na swoje łagodne działanie, a także swoją biodostępność. Oznacza to, że składnik ten z łatwością przenika do krwiobiegu i jest w większości przyswajany przez organizm.

Zwyrodnienia stawów są spowodowane stopniowym pogarszaniem się stanu chrząstki. Szczególnie dotyczy to ludzi starszych lub osób o dużej aktywności fizycznej. W takich przypadkach organizm produkuje mniej glukozaminy niż jej potrzebuje i konieczne jest dostarczanie jej wraz z pożywieniem lub w postaci suplementów diety.

W niektórych preparatach glukozamina jest wzmacniana dodatkiem innych substancji, które również poprawiają ogólną pracę stawów np. kwasem hialuronowym. Glukozamina nie reaguje z innymi przyjmowanymi lekami, co ma bardzo duże znaczenie dla osób, które z powodu przewlekłych chorób stale zażywają farmaceutyki.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password